ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Vyber si, kde budeš sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Největší přehled sportovišť v ČR
Zjisti, kam chodí kamarádi
Získej slevy a výhody
Hodnoť
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit

Syrovínský běh Velkou Moravou – závod nejen o běhu

Syrovínský běh Velkou Moravou – závod nejen o běhu – tento název a motto nesla událost uskutečněná dne 26. 9. 2015 v Syrovíně, malebné vesničce na jižní Moravě. Trasa běhu, která vedla krásnou přírodou Slovácka, např. Buchlovskými horami či vinohrady, byla 48 km dlouhá. 46 závodníků muselo zdolat nejen horší počasí, ale i převýšení 1266 m.

Závodníci byli rozdělení do 4 kategorií. Základní tradiční členění bylo na muže a ženy, přičemž dále se běžci rozdělovali dle věkové hranice do/nad 40 let. Nejrychlejším mužem závodu se stal Tomáš Svoboda ze Všechovic, běžící v kategorii nad 40 let, který zdolal tuto náročnou trasu za skvělých 4:41:15. V nižší věkové kategorii se stal nejlepším běžcem Ivan Veškrna, pocházející z Brna, s časem 5:09:19. Obdivuhodným výkonem se může pochlubit vítězka kategorie do 40 let, Tereza Procházková z Ořechova, která uběhla tento závod za úctyhodných 5:09:19, což je 7. nejlepší čas ze všech běžců, přičemž rozdíl mezi jejím časem a časem druhé nejrychlejší běžkyně je téměř 2 hodiny! V poslední kategorii – ženy nad 40 let - zvítězila Anna Balážová z Nové Lhoty s časem 7:04:54.

Vyhlašování a obdarování těch nejlepších je samozřejmostí. Někdy je však důležitější se zúčastnit než vyhrát, a proto na Syrovínském běhu Velkou Moravou nebyli opomenuti ani běžci nejpomalejší, kteří za svůj výkon dostali živou kozu.

Po náročném dni si závodníci trochu odpočinuli, počasí se konečně umoudřilo, a už na všechny návštěvníky (tentokrát i neběžící) čekal večerní doprovodný program. Přes sto vzorků vín místních vinařů i velkých vinařství, tanec a poslech při cimbálové muzice Mišuňk, a dočkali jsme se také ukázky milé slovácké tradice – se svým tanečním pásmem vystoupil folklorní soubor Bzenčan.

I přes nepřízeň počasí si závodníci 1. ročníku Syrovínského běhu Velkou Moravou závod velmi pochvalovali, především zázemí závodu, organizaci, přírodu Slovácka a doprovodný program. Nenechte si tedy ujít registraci na příští rok, Syrovín Vás určitě srdečně přivítá.

 

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]