ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Rezervace a výběr sportoviště bez námahy?
Zkus SportCentral.
Největší přehled sportovišť v ČR
Rezervuj svou aktivitu snadno, rychle a zdarma
Získej slevy a výhody
Vše zařídíš na jednom místě
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit

Syrovínský běh Velkou Moravou – závod nejen o běhu

Syrovínský běh Velkou Moravou – závod nejen o běhu – tento název a motto nesla událost uskutečněná dne 26. 9. 2015 v Syrovíně, malebné vesničce na jižní Moravě. Trasa běhu, která vedla krásnou přírodou Slovácka, např. Buchlovskými horami či vinohrady, byla 48 km dlouhá. 46 závodníků muselo zdolat nejen horší počasí, ale i převýšení 1266 m.

Závodníci byli rozdělení do 4 kategorií. Základní tradiční členění bylo na muže a ženy, přičemž dále se běžci rozdělovali dle věkové hranice do/nad 40 let. Nejrychlejším mužem závodu se stal Tomáš Svoboda ze Všechovic, běžící v kategorii nad 40 let, který zdolal tuto náročnou trasu za skvělých 4:41:15. V nižší věkové kategorii se stal nejlepším běžcem Ivan Veškrna, pocházející z Brna, s časem 5:09:19. Obdivuhodným výkonem se může pochlubit vítězka kategorie do 40 let, Tereza Procházková z Ořechova, která uběhla tento závod za úctyhodných 5:09:19, což je 7. nejlepší čas ze všech běžců, přičemž rozdíl mezi jejím časem a časem druhé nejrychlejší běžkyně je téměř 2 hodiny! V poslední kategorii – ženy nad 40 let - zvítězila Anna Balážová z Nové Lhoty s časem 7:04:54.

Vyhlašování a obdarování těch nejlepších je samozřejmostí. Někdy je však důležitější se zúčastnit než vyhrát, a proto na Syrovínském běhu Velkou Moravou nebyli opomenuti ani běžci nejpomalejší, kteří za svůj výkon dostali živou kozu.

Po náročném dni si závodníci trochu odpočinuli, počasí se konečně umoudřilo, a už na všechny návštěvníky (tentokrát i neběžící) čekal večerní doprovodný program. Přes sto vzorků vín místních vinařů i velkých vinařství, tanec a poslech při cimbálové muzice Mišuňk, a dočkali jsme se také ukázky milé slovácké tradice – se svým tanečním pásmem vystoupil folklorní soubor Bzenčan.

I přes nepřízeň počasí si závodníci 1. ročníku Syrovínského běhu Velkou Moravou závod velmi pochvalovali, především zázemí závodu, organizaci, přírodu Slovácka a doprovodný program. Nenechte si tedy ujít registraci na příští rok, Syrovín Vás určitě srdečně přivítá.

 

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]