ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Vyber si, kde budeš sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Největší přehled sportovišť v ČR
Zjisti, kam chodí kamarádi
Získej slevy a výhody
Hodnoť
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit

Benešovský běžecký festival

Soutěž škol vyhrála benešovská MŠ a ZŠ Karlov

Vítězem druhého ročníku školní soutěže NEsedíme, NEležíme, BĚŽÍME, která se uskutečnila 13. září v rámci letošního Benešovského Běžeckého Festivalu (BBF), se stala stejně jako loni MŠ a ZŠ Karlov Benešov. Na druhém místě skončila benešovská ZŠ Dukelská a na třetím ZŠ Bystřice. Soutěže, jejíž výsledky se počítaly z dětských a mládežnických běhů „Benešovské juniorky“, se zúčastnilo 420 závodníků od jednoho roku do 18 let. Reprezentovali téměř 50 škol s 260 žáky z celé republiky. Jako tým se do soutěže přihlásilo 15 aktivních škol, za ostatní školy soutěžili jednotlivci.

„Především benešovské školy a ZŠ Bystřice poslaly do soutěže daleko více žáků než v loňském roce. Významně své úsilí zvýšila zejména benešovská ZŠ Dukelská, která skončila těsně na druhém místě. Obrovský úspěch zaznamenala MŠ a ZŠ Karlov, která dokázala v silné konkurenci sportovně zaměřených škol obhájit 1. místo. Ukázalo se, že euforie z loňského vítězství Karlováky povzbudila a že se z nich stal pro ostatní školy obávaný soupeř,“ zhodnotil výsledky Zdeněk Rada z pořádajícího spolku Benešov žije sportem. Zklamáním byla podle něj nízká účast vlašimských škol. Přestože mají spoustu atleticky nadaných dětí, Benešovského Běžeckého festivalu se jich zúčastnilo málo.

Pravidla soutěže se proti loňsku změnila. Školní kolo nebylo vypsáno kvůli poměrně velkému vytížení škol jinými aktivitami během roku. Soutěžilo se až přímo v Benešově 13. září. Soutěž byla navíc otevřena všem školám, nejen regionálním. Zapojili se do ní mimo jiné i mladí běžci z Prahy, Berouna, Českých Budějovic, Kolína nebo Kouřimi. „Musíme poděkovat žákům, jejich učitelům, rodičům a známým, že do Benešova 13. září dorazili a závodili nebo fandili a společně se radovali z účasti na akci,“ dodal Zdeněk Rada. Soutěž byla podle něj velmi úspěšná jak po stránce sportovní, tak i z hlediska účasti. „Je nyní na nás pořadatelích, jak s potenciálem, který se zde vytvořil, naložíme,“ poznamenal.

Rok 2016 bude rokem letní olympiády, což by mohlo zvýšit zájem o sportování. Přáním pořadatelů je, aby se v rámci třetího ročníku BBF, který se uskuteční v září 2016, zúčastnilo v soutěžích Benešovské juniorky až 1 000 závodníků a aby školy mezi sebou soutěžily o putovní pohár. „Již nyní potkáváme žáky v Benešově a Konopišti, jak se snaží běhat a připravit se na další rok. Využijme motivace, kterou  BBF mládeži dává,“ apeluje Zdeněk Rada.

Součástí BBF bylo stejně jako loni pět závodů: Benešovská desítka (10 km), Benešovský minimaraton (4 km), Benešovská juniorka (0,15–1 km), běh partnerů akce (2 x 325 m) a VZP běh maminek a hospodyněk (0,65 km). Akce byla součástí seriálu Běžec Podblanicka. Hlavní závod – Benešovská desítka – proběhl jako běžecké derby Benešov – Vlašim.

V rámci akce se uskutečnil také charitativní „Běh pro Mirečka“ (2 km). Závodníci jím podpořili malého Mirka Piskače z Benešova, který bojuje s následky dětské mozkové obrny. Na dvoukilometrovou trať se, včetně Mirka, vydalo 106 účastníků. Výtěžek ze startovného a peněžní sbírky dosáhl 21 145 Kč. Mirka mohli lidé podpořit také prostřednictvím sbírky plastových víček – na benešovské Masarykovo náměstí jich přinesli přes 100 kilogramů. 

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]