ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Rezervace a výběr sportoviště bez námahy?
Zkus SportCentral.
Největší přehled sportovišť v ČR
Rezervuj svou aktivitu snadno, rychle a zdarma
Získej slevy a výhody
Vše zařídíš na jednom místě
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit

Statistiky a analýza oblíbenosti badmintonu v České republiceBadminton je jedním z nejstarších sportů na světě. První podoby badmintonu lze vysledovat až do starověké Číny v 7. století. Hry na podobném principu se hrály i v Japonsku nebo Koreji. Historie moderního badmintonu započala v polovině 19. století, kdy britští vojáci přivezli do Evropy indickou hru zvanou „poona“. Mezinárodní badmintonový svaz vznikl roku 1934. Od roku 1992 je badminton stálým členem olympijských her.

 

Statistiky oblíbenosti badmintonu v ČR


Badminton patří mezi desítku nejoblíbenějších sportů v České republice, s necelými 6,0 % mu přísluší dělené 8. místo (společně s tenisem).Ženy obecně mají badminton radši než muži. Z hlediska věku je nejoblíbenější ve věkových skupinách 30-39 let a 40-49 let.

 

Aktivní hraní badmintonu


Poměrně velký počet Čechů hraje badminton. Číselně je to 4,6 % dotázaných, což z něj dělá 13. nejhranější sport v ČR. Přestože badminton je oblíbenější u žen, tak aktivně se mu častěji věnují muži.Nejčastěji hrají badminton muži ve věku 30-39 let (6,7 %), v závěsu jsou ženy 40-49 let (5,5 %).

 

Kolik lidí by si chtělo vyzkoušet badminton?


Badminton je v České republice již poměrně rozšířeným sportem, má jednoduchá pravidla a není na rekreační úrovni ani nikterak nákladný. Z těchto i dalších důvodů není moc lidí, kteří by s ním ještě nikdy nepřišli do kontaktu a chtěli by si ho tedy vyzkoušet. To dokládá následující graf, kde se pouhých 1,24 % dotázaných vyjádřilo, že jej ještě nikdy nehráli a chtěli by ho zkusit.Z věkového hlediska má největší zájem o vyzkoušení badmintonu skupina 50 a více let. Platí to pro obě pohlaví.

 

Badminton jako divácký sport


Badminton zatím příliš nepatří mezi divácky oblíbené sporty, alespoň ne v ČR, jelikož pouhé 0,36 % respondentů uvedlo, že sleduje badminton v televizi nebo v přímo v hledišti.

 

Výzkum sportování – Sport roku 2014


Statistická data byla získaná internetovým průzkumem, který probíhal na serveru SportCentral.cz v období 17.11. – 5.12.2014. Do hlasování se zapojilo 4443 respondentů ve věku 12 – 65 let, kteří odpovídali na sadu otázek týkající se oblíbenosti sportů a dalších sportovních návyků. Infografiku s výsledky ankety si můžete prohlédnout na stránce Sport roku 2014. Respondenti byli z celé České republiky a pouze z 8 % se jednalo o uživatele serveru SportCentral. Do výzkumu se zapojilo 49,7 % mužů a 50,3 % žen.

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]