ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Vyber si, kde budeš sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Největší přehled sportovišť v ČR
Zjisti, kam chodí kamarádi
Získej slevy a výhody
Hodnoť
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit

Pilsner Dragons – nejstarší dračí tým v Plzni

O sportech

Roku 2005 se pár nadšenců od vody a ledu rozhodlo, že by bylo fajn na Radbuzu dostat něco atraktivního, kolektivního a nového. Výběr nemohl padnout na nic jiného než na dračí loď. A tak se stalo, že Pilsner Dragons v letošním roce otevírají svou druhou dekádu.

Zakládajícími členy byli hokejisté ze Spartaku Sedlec a plzeňští kanoisté. Jak šel čas, nejstarší plzeňská dračí posádka se stabilizovala a rozšířila svoji členskou základu natolik, že v současnosti pod hlavičkou Sportovního klubu SOUE fungují dva dračí týmy – Pilsner Dragons, kteří se věnují především závodní činnosti na sportovní úrovni v rámci soutěže Grand Prix a Českého poháru pod hlavičkou České asociace dračích lodí, a kondiční Pozdní sběr, který se pod vedením zkušených závodníků z řad zakládajících členů Pilsner Dragons připravují na vybrané závody v kategorii FUN.

Za dlouhou dobu existence si Pilsner Dragons na své konto připisují nespočet úspěchů. Patří mezi nejstarší české posádky vůbec a v posledních letech se v celorepublikovém žebříčku zpravidla umisťují do 15. místa, v samostatném žebříčku pro soutěž Grand Prix pak do místa 5. Na jednotlivých závodech GP se pravidelně dostávají na stupně vítězů a v závodech Českého poháru otevírají druhou desítku. V loňském roce se posádka nominovala na klubové Mistrovství světa, a tak získala novou zkušenost z mezinárodních závodů. Ve svých řadách mají i úspěšné reprezentanty České republiky, díky kterým se tým, i Plzeň, může pyšnit cennými kovy a evropskými i světovými tituly. V posledních letech se Pilsner Dragons snaží více přiblížit dračí lodě veřejnosti, a tak je možno plzeňské draky vídat na různých kulturně-sportovních akcích, z minulosti například Sporťáček, Festival Sportu či Festival Světla.

Bezpochyby největší dračí akcí v Plzni, která je pořádána pro širokou veřejnost, je závod Pilsner Dragons Cup. Letos se připravuje již 8. ročník a vítané jsou všechny party, které by si rády zazávodily a strávily fajn den u vody. Síly se budou poměřovat 16. 7. 2016 na Borské přehradě. Kontaktní údaje pro přihlášení či zisk informací najdete na našem webu.

A že nevíte, co jsou dračí lodě vůbec zač? To nevadí. Pro začátek vám bude stačit to, že je to skvělý kolektivní sport, kdy spolu v jednu chvíli na jedné lodi je 22 lidí se stejným cílem – užít si srandu, zapotit se a pokud možno ukázat soupeřům záda. Vše o dračích lodích se dozvíte na našem webu www.pilsnerdragons.cz. A úplně nejvíc se o nich dozvíte, když zavítáte na palubu osobně. Budeme se na Vás těšit každé pondělí od 17.30 na loděnici v Cyklistické ulici, Doudlevce (za Hospůdkou U Pechtů).

Za tým Pilsner Dragons

trenér Kačka Hufeislová a kapitán David Malínský

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]