ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Rezervace a výběr sportoviště bez námahy?
Zkus SportCentral.
Největší přehled sportovišť v ČR
Rezervuj svou aktivitu snadno, rychle a zdarma
Získej slevy a výhody
Vše zařídíš na jednom místě
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit

Pilsner Dragons – nejstarší dračí tým v Plzni

O sportech

Roku 2005 se pár nadšenců od vody a ledu rozhodlo, že by bylo fajn na Radbuzu dostat něco atraktivního, kolektivního a nového. Výběr nemohl padnout na nic jiného než na dračí loď. A tak se stalo, že Pilsner Dragons v letošním roce otevírají svou druhou dekádu.

Zakládajícími členy byli hokejisté ze Spartaku Sedlec a plzeňští kanoisté. Jak šel čas, nejstarší plzeňská dračí posádka se stabilizovala a rozšířila svoji členskou základu natolik, že v současnosti pod hlavičkou Sportovního klubu SOUE fungují dva dračí týmy – Pilsner Dragons, kteří se věnují především závodní činnosti na sportovní úrovni v rámci soutěže Grand Prix a Českého poháru pod hlavičkou České asociace dračích lodí, a kondiční Pozdní sběr, který se pod vedením zkušených závodníků z řad zakládajících členů Pilsner Dragons připravují na vybrané závody v kategorii FUN.

Za dlouhou dobu existence si Pilsner Dragons na své konto připisují nespočet úspěchů. Patří mezi nejstarší české posádky vůbec a v posledních letech se v celorepublikovém žebříčku zpravidla umisťují do 15. místa, v samostatném žebříčku pro soutěž Grand Prix pak do místa 5. Na jednotlivých závodech GP se pravidelně dostávají na stupně vítězů a v závodech Českého poháru otevírají druhou desítku. V loňském roce se posádka nominovala na klubové Mistrovství světa, a tak získala novou zkušenost z mezinárodních závodů. Ve svých řadách mají i úspěšné reprezentanty České republiky, díky kterým se tým, i Plzeň, může pyšnit cennými kovy a evropskými i světovými tituly. V posledních letech se Pilsner Dragons snaží více přiblížit dračí lodě veřejnosti, a tak je možno plzeňské draky vídat na různých kulturně-sportovních akcích, z minulosti například Sporťáček, Festival Sportu či Festival Světla.

Bezpochyby největší dračí akcí v Plzni, která je pořádána pro širokou veřejnost, je závod Pilsner Dragons Cup. Letos se připravuje již 8. ročník a vítané jsou všechny party, které by si rády zazávodily a strávily fajn den u vody. Síly se budou poměřovat 16. 7. 2016 na Borské přehradě. Kontaktní údaje pro přihlášení či zisk informací najdete na našem webu.

A že nevíte, co jsou dračí lodě vůbec zač? To nevadí. Pro začátek vám bude stačit to, že je to skvělý kolektivní sport, kdy spolu v jednu chvíli na jedné lodi je 22 lidí se stejným cílem – užít si srandu, zapotit se a pokud možno ukázat soupeřům záda. Vše o dračích lodích se dozvíte na našem webu www.pilsnerdragons.cz. A úplně nejvíc se o nich dozvíte, když zavítáte na palubu osobně. Budeme se na Vás těšit každé pondělí od 17.30 na loděnici v Cyklistické ulici, Doudlevce (za Hospůdkou U Pechtů).

Za tým Pilsner Dragons

trenér Kačka Hufeislová a kapitán David Malínský

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]