ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Rezervace a výběr sportoviště bez námahy?
Zkus SportCentral.
Největší přehled sportovišť v ČR
Rezervuj svou aktivitu snadno, rychle a zdarma
Získej slevy a výhody
Vše zařídíš na jednom místě
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit

Evropská špička v aerobiku a Hip Hopu míří na ME do Karlových Varů

O sportech

Ti nejlepší závodníci z celé Evropy ve sportovním aerobiku a také v Hip Hopu se utkají 24. – 28. května na FISAF International Fitness & HIP HOP UNITE Championships 2016 ve Spa hotelu Thermal v Karlových Varech. Po čtyřech letech se opět vrací organizace mistrovství Evropy na domácí půdu, kde bude ČR reprezentovat 470 závodníků ve všech věkových i soutěžních kategoriích. Velké ambice na medailové umístění mají dvě nové závodnice v kategorii dospělých – Adéla Citová a Tereza Kudláčková – a především Kristýna Zahradníčková, která nám z posledního ME přivezla stříbrnou medaili!

Na své velké finále se připravují špičky z Belgie, Dánska, Finska, Francie, Holandska, Itálie, Maďarska, Německa, Polska, Ruska, Švýcarska a svá horká želízka v ohni bude mít samozřejmě i obávaný lídr v tomto sportu – Česká republika.  Češi jsou i letos obávanými soupeři. Náš tým totiž na posledních mistrovstvích Evropy potvrdil, že je světovou špičkou ve sportovním aerobiku. Z evropského šampionátu, který se konal loni v nizozemském Dordrechtu, přivezl domů 19 zlatých a celkově 48 medailí! Naši závodníci tak dosáhli na nejvíce kovů ze všech 12 zúčastněných zemí.

„Český tým potvrdil svou vedoucí evropskou pozici‎ v tomto sportu a obrovské množství medailí, zejména v kategoriích kadetů a juniorů, nám dává velké naděje na úspěchy v letošním mistrovství. Doufáme, že letos naši závodníci ve všech kategoriích zabojují o přední příčky,“ říká Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz.

Ve většině zemí teď probíhají národní nominační závody a ti nejlepší z každé země se přijedou utkat nejprve v květnu na mistrovství Evropy v Karlových Varech a potom v říjnu na mistrovství světa ve Vídni,” říká Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz.

Nejširší veřejnost je srdečně zvána 24.–28. května do Spa Hotelu Thermal v Karlových Varech, kde opravdu nebude nouze o netradiční sportovní zážitky: První tři dny se bude soutěžit ve sportovním aerobiku (kategorie mužů, žen, párů a trií) a fitness (fitness aerobic grande a petite a fitness step grande a petite). Ve všech uvedených disciplínách uvidíme kadety (11–13 let), juniory (14–16 let) a dospělé (nad 17 let). Druhé dva dny se sportovní účastníci promění v taneční účastníky evropského šampionátu a bude se soutěžit v Hip Hop kategoriích (small crews, big crews a battles). I zde se utkají různé věkové kategorie: kadeti, junioři, dospělí a nově také senioři (nad 35 let). První tři ve všech seniorských kategoriích obdrží tzv. prize money.

Záštitu nad touto velkou sportovní akcí přijali: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka, předseda České unie sportu, hejtman Karlovarského kraje, a akci podporuje také Magistrát města Karlovy Vary. Ti všichni vás spolu s organizátory zvou do Spa Hotelu Thermal povzbudit naše závodníky.

Více o FISAF International Fitness & HIP HOP UNITE Championships 2016: http://fisaf.cz/kalendar-zavodu/zavody-me-2016/

Aktuální výsledky a průběh ME: https://www.facebook.com/fisaf.cz/

Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz patří mezi nejaktivnější sportovní svazy v ČR. Sdružuje na 80 sportovních klubů, 2 500 aktivních členů a každoročně pořádá přibližně 40 sportovních soutěží. Jeho reprezentační týmy patří mezi nejúspěšnější na světě. Je nejstarší vzdělávací organizací v oblasti fitness a zaštiťuje celorepublikové osvětové projekty Děti na startu a Česko se hýbe. Více na www.fisaf.cz 

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]