ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Vyber si, kde budeš sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Největší přehled sportovišť v ČR
Zjisti, kam chodí kamarádi
Získej slevy a výhody
Hodnoť
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit

Evropská špička v aerobiku a Hip Hopu míří na ME do Karlových Varů

O sportech

Ti nejlepší závodníci z celé Evropy ve sportovním aerobiku a také v Hip Hopu se utkají 24. – 28. května na FISAF International Fitness & HIP HOP UNITE Championships 2016 ve Spa hotelu Thermal v Karlových Varech. Po čtyřech letech se opět vrací organizace mistrovství Evropy na domácí půdu, kde bude ČR reprezentovat 470 závodníků ve všech věkových i soutěžních kategoriích. Velké ambice na medailové umístění mají dvě nové závodnice v kategorii dospělých – Adéla Citová a Tereza Kudláčková – a především Kristýna Zahradníčková, která nám z posledního ME přivezla stříbrnou medaili!

Na své velké finále se připravují špičky z Belgie, Dánska, Finska, Francie, Holandska, Itálie, Maďarska, Německa, Polska, Ruska, Švýcarska a svá horká želízka v ohni bude mít samozřejmě i obávaný lídr v tomto sportu – Česká republika.  Češi jsou i letos obávanými soupeři. Náš tým totiž na posledních mistrovstvích Evropy potvrdil, že je světovou špičkou ve sportovním aerobiku. Z evropského šampionátu, který se konal loni v nizozemském Dordrechtu, přivezl domů 19 zlatých a celkově 48 medailí! Naši závodníci tak dosáhli na nejvíce kovů ze všech 12 zúčastněných zemí.

„Český tým potvrdil svou vedoucí evropskou pozici‎ v tomto sportu a obrovské množství medailí, zejména v kategoriích kadetů a juniorů, nám dává velké naděje na úspěchy v letošním mistrovství. Doufáme, že letos naši závodníci ve všech kategoriích zabojují o přední příčky,“ říká Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz.

Ve většině zemí teď probíhají národní nominační závody a ti nejlepší z každé země se přijedou utkat nejprve v květnu na mistrovství Evropy v Karlových Varech a potom v říjnu na mistrovství světa ve Vídni,” říká Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz.

Nejširší veřejnost je srdečně zvána 24.–28. května do Spa Hotelu Thermal v Karlových Varech, kde opravdu nebude nouze o netradiční sportovní zážitky: První tři dny se bude soutěžit ve sportovním aerobiku (kategorie mužů, žen, párů a trií) a fitness (fitness aerobic grande a petite a fitness step grande a petite). Ve všech uvedených disciplínách uvidíme kadety (11–13 let), juniory (14–16 let) a dospělé (nad 17 let). Druhé dva dny se sportovní účastníci promění v taneční účastníky evropského šampionátu a bude se soutěžit v Hip Hop kategoriích (small crews, big crews a battles). I zde se utkají různé věkové kategorie: kadeti, junioři, dospělí a nově také senioři (nad 35 let). První tři ve všech seniorských kategoriích obdrží tzv. prize money.

Záštitu nad touto velkou sportovní akcí přijali: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka, předseda České unie sportu, hejtman Karlovarského kraje, a akci podporuje také Magistrát města Karlovy Vary. Ti všichni vás spolu s organizátory zvou do Spa Hotelu Thermal povzbudit naše závodníky.

Více o FISAF International Fitness & HIP HOP UNITE Championships 2016: http://fisaf.cz/kalendar-zavodu/zavody-me-2016/

Aktuální výsledky a průběh ME: https://www.facebook.com/fisaf.cz/

Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz patří mezi nejaktivnější sportovní svazy v ČR. Sdružuje na 80 sportovních klubů, 2 500 aktivních členů a každoročně pořádá přibližně 40 sportovních soutěží. Jeho reprezentační týmy patří mezi nejúspěšnější na světě. Je nejstarší vzdělávací organizací v oblasti fitness a zaštiťuje celorepublikové osvětové projekty Děti na startu a Česko se hýbe. Více na www.fisaf.cz 

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]