ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Rezervace a výběr sportoviště bez námahy?
Zkus SportCentral.
Největší přehled sportovišť v ČR
Rezervuj svou aktivitu snadno, rychle a zdarma
Získej slevy a výhody
Vše zařídíš na jednom místě
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit

Filip Mrůzek: Chtěl jsem být dalším Tigerem!

Zdroj: pga.cz

Filip Mrůzek - mladý, úspěšný a sympatický sportovec, jeden z nejlepších českých golfistů, který si během posledního srpnového víkendu splnil jeden ze svých cílů - prošel cutem na prestižním golfovém turnaji Czech Masters. A to je obrovský úspěch nejen pro něho samotného, ale i pro celý český golf, jelikož se to za posledních 21 let žádnému jinému českému golfistovi nepovedlo. Filipovi, ze kterého sálá sebedůvěra a obrovská láska ke golfu, se během této sezony opravdu daří. Potřetí za sebou vyhrál Jamkové mistroství ČR a vévodí jak českému golfovému žebříčku, tak i domácímu finančnímu žebříčku Order of Merit.


V kolika letech jste začínal s golfem? Kdo Vás ke golfu přivedl?

Začínal jsem už ve třech letech. Ke golfu mě přivedl táta (Petr Mrůzek - zakladatel české PGA), hrajeme ho všichni, celá naše rodina.

Zdroj: pga.cz

Je mezi golfisty někdo, koho obdivujete? Máte nějaký vzor?

Když jsem byl malý, tak určitě Tiger, to byla klasika. Teď se mi líbí styl Roryho McIlroyee. Baví mi ale třeba i Jason Day a Jordan Spieth. Asi všichni tihle kluci, co patří mezi tu světovou špičku.


Co máte na golfu nejraději?

Rozhodně takovou tu touhu, to, že se člověk neustále chce zlepšovat. A když zahrajete dobře, tak ten pocit, že jsem vyhrál turnaj nebo porazil 150 lidí, kteří tam se mnou hrají, je také určitě příjemný. Důležité pro mě je pořád na sobě makat a dostat se výš.


Na jakém místě v žebříčku se aktuálně pohybujete?

V Čechách máme dva žebříčky. Momentálně vedu oba dva, jak ten český, tak i Order of Merit, který zahrnuje všechny turnaje, i ty mimo ČR.


Zdroj: pga.cz

Jaký je Váš největší golfový úspěch? Co byste označil jako zlom ve Vaší sportovní kariéře?

Tak asi teď o víkendu cut na European Tour. Nakonec jsem skončil sice „až“ 68., ale i tak je to celkem velký úspěch. Po 21 letech jsme s jedním klukem prošli až do finále (pozn. kromě profesionála Mrůzka prošel cutem i amatér Vítek Novák). Dále jsem s jedním Francouzem vyhrál první stage na European Tour v Německu. Tohle jsou pravděpodobně zatím mé největší úspěchy.


Čeho byste chtěl ještě v golfu dosáhnout?

Rozhodně se chci dostat na European Tour (nejvýznamnější evropská liga) nebo na Challenge Tour (druhá liga). Cíl je ale European Tour - být tam stálým členem a hrát celý rok takové turnaje, jako byl teď ten o víkendu.


Zdroj: pga.cz


Jak často trénujete?

Záleží podle počasí. Když jsou extrémní vedra nebo máme hodně turnajů, tak je trénink menší, ale v zimě je ta příprava opravdu intenzivní.


Co vše obnáší trénink?

Každý den ráno je posilovna (1 - 1,5 hod), pak golfová klasika - technika, cit a tempo. Pokud se golfu chce člověk věnovat na 100 %, pak je fyzička určitě důležitá. Hlavní ale je cítit se dobře a zůstat v tempu.


Zdroj: pga.cz


Jaká je Vaše příprava na turnaj?

Stejná klasika. Před turnajem je to ale hlavně o tom, že si člověk prostě musí věřit a jde na něj připravený jak fyzicky, tak psychicky, a samozřejmě také golfově - technicky.


A co vaše příprava na sezonu?

Když končím sezonu, tak odlétám na trénink ke kamarádovi do Dubaje. A tam fakt makám 8 hodin denně, každý den. Do toho posilovna, klasika. Takže fitko, trenér, pořád ta stejná rutina. Jen je to asi třikrát tak intenzivní v porovnání se sezonou.


A na jaký typ cvičení se ve fitku s trenérem zaměřujete?

Kruhový trénink - je to hodně o dynamice, vytrvalosti a budování fyzičky. Určitě ale nejedeme nějaké váhy. Nechci objem, spíš mi jde o to, abych byl rychlý a vytrvalý.


Jak vypadá Váš běžný den, týden…?

Ten golfový je jednoduchý: fitko, golf, domů a spát. A když mám volno, tak dělám cokoliv, co mě zrovna napadne, cokoliv, co mám chuť dělat. Rád chodím do kina nebo s kamarády na oběd, večeři či na skleničku.


Máte nějaké své oblíbené hřiště, kam se vždycky těšíte?

V zahraničí Jumeriath Golf Estates (Dubai), kde se hraje European Tour. A doma jednoznačně Albatros a Royal Golf Club Mariánské Lázně, kde jsem vyrůstal.


Jakou roli hraje sport ve Vašem životě?

Obrovskou! Po rodině asi úplně tu největší. Já jsem s golfem vyrostl a asi s ním i umřu.


Zdroj: pga.cz

Jaké další sporty provozujete?

Zimní sporty. Mám rád lyže a snowboard. A v zimě mě baví určitě i box. Je to skvělé na fyzičku a já mám díky tomu i jiný druh pohybu než pořád jen ten golf.


Jak nejraději trávíte volný čas?

Volno trávím s přáteli, s klukama ze střední a s rodinou. Když za mnou přijede do Čech mamka, tak jsem moc rád s ní.


Co byste poradil lidem, kteří s golfem začínají?

Doporučil bych jim vzít si na začátek trenéra, aby nebyli samouci. Mám hodně přátel, kteří se někam dostanou, a pak neví, co mají dělat. A hlavně si to užít, nehledat v tom nějakou soutěživost a moc to neřešit. Určitě se nestresujte, když se někdy něco nepovede, a dělejte to proto, že vás to baví.


Zdroj: pga.cz


Do jakého golfového oblečení a vybavení se vyplatí investovat?

Já jsem už 10 let maximálně spokojený se značkou Wilson Staff. Ale výborné jsou samozřejmě i věci od FJ a Titleist.


Čím jste chtěl být jako malý chlapec?

Chtěl jsem být dalším Tigerem. Já nějak neměl ani jinou možnost stát se něčím jiným než golfistou, celá naše rodina žije golfem. Ale jinak mě strašně baví jezdit na prkně, na snowboardu. Vždycky jsem si říkal, že kdybych nehrál golf, tak bych asi dělal freestyle snowboarding.

 

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]