ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Rezervace a výběr sportoviště bez námahy?
Zkus SportCentral.
Největší přehled sportovišť v ČR
Rezervuj svou aktivitu snadno, rychle a zdarma
Získej slevy a výhody
Vše zařídíš na jednom místě
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit

Doplňkové služby sportovního centra – co nabídnout klientům

Jaké doplňkové služby lze poskytovat ve sportovním centru? Které služby se hodí a co je třeba promyslet? Přečtěte si naše návrhy.

Wellness je dnes číslo jedna


Trend wellness je jakoby nezastavitelný. Pomalu se dostává do mnoha segmentů podnikání, oblast sportovních center nevyjímaje. Za wellness se dnes považuje i třeba jen vířivka v zázemí fitness centra. Na výběr je ale spoustu možností (sauna, vířivka, infrasauna, pára, solná sauna atd.). Nemusíte zrovna nabízet antické lázně, abyste mohli tvrdit, že právě vy wellness jako doplněk služeb poskytujete. Co by mělo být důležité, je celkový efekt prostředí. Každý, kdo chce wellness služby využít, od nich očekává především relax, pocit čistoty a soukromí.

SportCentral_wellness_masaze

Masáže


Masáž miluje snad každý. Pokud jste sportovec po náročném tréninku, milujete masáž dvojnásob. Nabízet různé typy masáží jako doplňkovou službu, je prostě výhra. Samozřejmostí by pak měl být proškolený personál s masérskými kurzy nebo odborník, který, jak se říká, „ví kam šáhnout“ a dokáže klientům poskytnout individuální péči. Jaké jsou oblíbené masáže u sportovců? Je to například: ajurvédská masáž, healing a aroma masáže, klasická sportovní masáž, reflexní masáž, bowenova terapie, lomi lomi a další.

Diagnostika


Vstupní vyšetření by mělo být samozřejmostí snad již ve všech fitness centrech. U ostatních sportovních center je pak na zvážení, zda právě tuto službu budou jejich klienti využívat. U fitness center by měla diagnostika fungovat jako spolupráce centra a klienta. Tato spolupráce by pak měla vést k efektivnímu dosažení cílů na obou stranách. Jakou diagnostiku právě vaše sportoviště potřebuje, je na zvážení každého majitele a jeho finančních možností. V nabídce diagnostických metod totiž nalezneme jak velmi drahé přístroje, tak levnější a osvědčené metody nebo i zcela klasickou a nesmrtelnou metodu pohledu se zrcadlem.

Fyzioterapeut


Fyzioterapeut je prostě fajn člověk. Pokud je šikovný, zastane funkci maséra, rehabilitačního pracovníka, trenéra a poradce. Schopný fyzioterapeut si dokáže vaše klienty získat a podpořit marketing vašeho sportoviště. Mít fyzioterapeuta je moderní, nebojte se tedy po nějakém poohlédnout.

SportCentral_fyzioterapeut

Hlídání dětí


Možnost nechat si pohlídat své nejmenší během cvičení, se začíná na našem trhu také rozšiřovat. Hlídání dětí se uplatní především ve sportovních centrech specializovaných na ženy. Je třeba pro dětičky vytvořit vhodné zázemí a zajistit osobu, která se o ně postará. Hlídání pak lze spojit i se cvičením pro děti. Možná se budete divit, jak vám dámská část klientely bude vděčná.

SportCentral_detsky_koutek

Prodej, půjčovna a údržba


Půjčovat můžete nářadí, sportovní vybavení, přenosná hudební zařízení, sporttester apod. Prodávat lze pak věcí mnohem více. Co se hodí, a co je už moc, je opět na uvážení provozovatele. Pravděpodobně nikdo ale neopovrhne nabídkou výživových doplňků pro sportovce, nápoji, fitness tyčinkami a třeba pár kousky nejnovějšího sportovního oblečení. Co se týká údržby, nabízí se například vyplétání raket, úprava gripů rukojetí, broušení bruslí a lyží, údržba in-line bruslí a kol, huštění míčů a mnoho dalšího.

Mani – pedi, solárium a to ostatní


Manikúra a pedikúra jsou dalšími možnostmi z řad doplňkových služeb. Opět je ovšem třeba zvážit, zda se právě tato kosmetická péče hodí pro klienty vašeho sportovního zařízení. Solárium bývalo oblíbenou volbou především v posledních letech.

SportCentral_solarium

V současnosti již opalovací zařízení nejsou tak vyhledávaná, ale stále se ještě najde dost klientů, kteří budou i za tuto doplňkovou službu vděční.

Doplňkových služeb je celá řada. Zkuste promyslet, co vašim klientům můžete ještě nabídnout. Co je pro vás ekonomicky výhodné a co bude využíváno. I malá služba navíc může udělat divy a podpořit vaše podnikání.

 

 

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]