ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Rezervace a výběr sportoviště bez námahy?
Zkus SportCentral.
Největší přehled sportovišť v ČR
Rezervuj svou aktivitu snadno, rychle a zdarma
Získej slevy a výhody
Vše zařídíš na jednom místě
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit

4 způsoby tvorby webových stránek sportoviště – vyberte si tu vaší

Firemní webové stránky slouží především k prezentaci vašeho sportoviště a nabízení produktů či služeb. Cílovou skupinou těchto stránek jsou všichni potenciální zákazníci, současní zákazníci, obchodní partneři atd. K úspěchu vašeho podnikání je tedy důležité věnovat tvorbě webových stránek čas a dbát i na průběžné úpravy a aktualizace.

A jak na to? Následující odstavce by vám o tom měli přinést alespoň základní informace.

Jak vytvořit www stránky


Webové stránky si můžete vytvořit těmito způsoby:

  • Samostatným vytvořením jednotlivých stránek

  • Pomocí redakčního systému

  • Pomocí webových služeb

  • Zadat výrobu specializované firmě


Vaším prvotním úkolem by mělo být rozhodnout se, s jakým cílem vaše internetové stránky tvoříte, jaké jsou vaše finance a schopnosti.

Podle toho si zvolíte konkrétní způsob tvorby webu. Každá z variant má určité výhody, ale jak už tomu tak bývá, má též i některé nevýhody.

1) Samostatné vytvoření jednotlivých stránek


Pokud se rozhodnete pokusit se vyrobit si webovou stránku sami, máte dnes možnost dohledat na internetu celou řadu návodů a stránek zabývající se právě tvorbou webu. Začít můžete na Jak psát web.

Pro tvorbu stránek budete potřebovat napsat každou stránku v HTML kódu a stránky mezi sebou provázat odkazy (např. pomocí menu). K tomu slouží HTML editory.

Pro začátečníky jsou vhodné tzv. Wysiwyg editory. Do těch se píše pouze obsah a kódem se nezabýváte. Stačí napsat text, naformátovat jej, vložit obrázky a uložit na disk. Tak, jak stránku vidíte, tak se zobrazí i v prohlížeči. Editor si všechny potřebné HTML značky doplní sám. V těchto editorech lze tedy tvořit i bez znalosti HTML jazyka, ale kvalita vytvořeného kódu není vždy úplně ideální. Mezi Wysiwyg editory patří např. Adobe Dreamweaver, Kompozer nebo také Microsoft Word.

Ukázka vytvoření HTML v MS Word

Word - vytváření webové stránky Vytváření webové stránky ve Wordu

Word - vytváření webové stránky 2 Výsledek vypadá tak, jak jste jej viděli při vytvářeníJe však nutno poznamenat, že stránky ve Wordu nikdo netvoří. Chceme tím jen ukázat, jak funguje Wysiwyg editor.

Kromě těchto editorů existují ještě tzv. strukturní editory, do kterých se již píše přímo kód. Program práci usnadňuje tím, že napovídá či doplňuje HTML tagy. Strukturní editor je např. oblíbený PSPad, lze použít i obyčejný poznámkový blok.

Ukázka vytvoření stránky v PSPadu

PSPad - vytváření www stránky Vytváření webové stránky v PSPadu

PSPad - vytváření www stránky VýsledekPo vytvoření souborů jednotlivých HTML stránek budete muset nahrát soubory na váš webhostingový server. Celý postup si můžete představit takto: napsání stránky -> vytvoření HTML -> vystavení souboru na internet (server) -> zobrazování v prohlížeči na vaší www adrese.

Výhody: všechno máte pod kontrolou, pro velmi jednoduché stránky nejrychlejší tvorba, rychlost stránek, zdarma

Nevýhody: nutná znalost HTML, pro začátečníky může být časově náročné a vzhled bývá neprofesionální

2) Redakční systémy


Sami též máte možnost využít tzv. redakční systémy. Ty jsou vhodné používat i pro následné úpravy a přidávání nových textů.

Redakční systémy vám pomohou se správou souborů, obrázků či diskuzí a komentářů. S jejich pomocí lze tvořit, upravovat a publikovat stránky a články. Mezi často používané redakční systémy patří  Wordpress (doporučuji), Joomla či Drupal, které jsou zdarma. Najdete v nich i výše zmíněný Wysiwyg i strukturní editor.

Takový redakční systém vám umožní „naklikat“ si celý web. Stále musíte vymyslet texty, propojit stránky odkazy nebo přidat obrázky, ale zbytek dělá za vás. Redakční systém si můžete představit jako program, který je na vašem webhostingovém serveru a v tomto programu si web vytváříte a upravujete. Vzhled stránek zajišťuje grafická šablona. Existují tisíce šablon zdarma, ale i mnoho placených s profesionálním vzhledem.

Ukázka vytváření stránky v redakčním systému Wordpress

Wordpress redakční systém Vytváření webové stránky v PSPadu

Wordpress redakční systém 2 VýsledekVýhody: snadné úpravy textů a obrázků, přidávání pokročilejších funkcí, aktualizace webu, zdarma

Nevýhody: je zapotřebí trochu šikovnosti a času, bez znalostí HTML nebo externí firmy si sami web příliš nepřizpůsobíte (jste omezeni šablonou)

3) Webové služby


Web si též můžete vytvořit jednoduše a poměrně rychle pomocí online webových služeb jako je Webnode.

Tento typ umožňuje povětšinou tvorbu pouze jednoduchých stránek. Můžete si vybrat verzi zdarma (ta ale bývá zahlcena často rušivými reklamami), nebo si připlatit za variantu bez reklam. Placená je také vlastní doména (jinak máte adresu např. vasweb.webgarden.cz) nebo nadstandardní služby.

Vyzkoušet můžete již zmíněný Webnode, Webgarden nebo Estránky.

Ukázky stránek na webových službách Webnode a Estránky.

Webové stránky squash na Estranky Web pro suqash na Estránkách. Všimněte si reklamy vpravo.

Webové stránky squash na Webnode Web pro suqash na Webnode.

 Výhody: snadné úpravy textů a obrázků, zdarma (s reklamou), rychlé vytvoření

Nevýhody: omezené funkce, šablonovitý vzhled

4) Zadání výroby specializované firmě


Poslední a nejčastější možností je svěřit tvorbu vašeho webu specializované firmě.

Firmy ve velké většině dělají weby na nějakém redakčním systému. Mívají buď vlastní, nebo používají některý z běžně dostupných (v poslední době nejčastěji Wordpress). Pokud si budete chtít sami upravovat texty, požádejte je, aby vás se systémem naučili.

Od firmy můžete očekávat kvalitně odvedenou práci, ale i zde je nutno vyvinout určitou aktivitu a s tvůrci spolupracovat. Určitě nezanedbejte výběr firmy. Podívejte se na jejich předešlé práce, ceny, případně jaké nabízejí další navazující služby. Vyberte tu nejlepší. Váš web je vaše vizitka.

Výhody: není tomu zapotřebí věnovat tolik času, profesionální vzhled, všechno podle vašich představ, záruka

Nevýhody: nákladnější než předchozí varianty (počítejte 5000 - 50000 Kč)

Shrnutí


Pro tvorbu internetových stránek vašeho sportoviště máte několik možností. Záleží na vás, jakou variantu si vyberete. Ti, kdo to s marketingem na internetu myslí vážně, sáhnou po specializované firmě s redakčním systémem. Pokud nemáte dostatek financí, můžete zvážit vytvoření www stránek vlastními silami nebo pomocí webových služeb. Až si vyberete způsob, je dobré promyslet, jaký obsah budete na svém webu mít a jak je udělat takové, aby uspěly ve vyhledávačích.


Jaká varianta tvorby webu by vyhrála u vás? Napište nám do komentářů.

Potřebujete s tvorbou internetových stránek pomoci? Napište nám. Ve SportCentralu je pro vybrané zákazníky také děláme. Rádi poradíme.

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]