ZAVŘÍT
Sportovní portál města Plzně

Zlaté žně pro Škodovku!!!!

REDAKCE

Při prvním dnu republikového šampionátu do 22 let se závodníci AK Škoda Plzeň doslova utrhli ze řetězu. Čtyři zlata a jeden bronz!! Další zlato do své sbírky přidala Kateřina Skypalová v kladivu. Její výkon z prvního dne šampionátu, za hranici 67m, se zapsal na druhé místo juniorských světových tabulek. Další zlato, ze sektoru vrhů, přidal pro klub Michal Forejt v disku. Věkem teprve dorostenec předčil i o 5 let starší soupeře.

Trojskok žen ovládla další medailová stálice klubu Anna Zekuciová a čtvrté zlato z prvního dne mistrovství bere překážkář Jiří Kubeš, když na trati 110m př. nenašel soupeře. Bronzovou tečku za zlatými úspěchy pak připsala na trati 5000m Tereza Hrochová.

Fantastický první den podtrhly postupem do následujícího dne finálových bojů Anna Suráková a Jana Reissová. Těšit nás můžou i umístění těsně pod stupni vítězů Denisy Majerové, Terezy Schejbalové a Jakuba Forejta. Po zlaté lavině z prvního dne mistrovství ČR do 22 let přišla podobná smršť i druhý den. Tentokrát se stříbrným nádechem. Druhý den klub AK Škoda Plzeň získal tři stříbrné kovy a jeden bronz. Na 1500m si pro titul vícemistryně doběhla Klára Kováříková. Bronzové umístění na stejné trati vybojovala Tereza Hrochová, která se ze stejného medailového kovu radovala již první finálový den na 5000m. Druhým šťastlivcem co si veze domů dvě medaile je Jiří Kubeš. Po zlatém úspěchu z překážek si na své oblíbené dvoustovce doběhl pro druhé místo. Kvarteto našich žen ve složení Jonášová, Suráková, Meczlová a Reissová má vybojované krásné stříbro na 4*400m.

I dnes se nám nevyhnuli nějaké ty smolné závody a kousíček od medaile jsou v individuálních startech Jana Reissová, Anička Suráková a Kateřina Klaiová. Celkově si tak klub AK Škoda Plzeň připisuje z MČR do 22 let čtyři zlata, tři stříbra a dvě bronzové medaile. Už tuto neděli můžete vidět závodnice AK ŠKODA Plzeň včetně atletické elity v Plzni při finále MČR družstev mužů a žen, které se odehraje na domácím klubovém stadionu.

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

ODEBÍRAT ČLÁNKY E-MAILEM

Pravidelný přísun informací o sportování v Plzni

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]