ZAVŘÍT
Sportovní portál města Plzně

Sousedské procházky vás budou provázet i následující měsíc!

REDAKCE

I v září se můžete vydat na některou z oblíbených sousedských procházek. Vstupenky na vycházky si můžete zakoupit na stránce plzenskavstupenka.cz nebo přímo na místě srazu. Kapacita je ovšem omezena, rezervujte si proto své místo, co nejdříve. Cena vstupenek je 100 Kč.

9. 9. 2017 Křimice – Nejen o zelí a zámku

Trasa vás provede historickým a památkově chráněným jádrem Křimic. Dozvíte se například, co se děje v létě v zámeckém parku nebo jak dopadl sochař mnoha barokních soch. Podíváte se také na slavnou zelárnu, projdete se nejužší uličkou v Plzni a zjistíte, jakou technickou památku střeží u řeky Mže sv. Jan Nepomucký. Sraz účastníků je v 10:00 před vchodem do zámku u zastávky autobusu č. 35.

9. 9. 2017 Polesí Zábělá – Vývoj archeologického badání v krajině

V sobotu 9. září můžete také vyrazit za poznáváním památek v polesí Zábělá. Uvidíte například pravěké mohylové pohřebiště či hradiště Bukovec. Projdete se také k zaniklé středověké vesnici či původní výletní hospodě. Vycházka začíná v 11:00 u zastávky MHD Zábělá.

9. 9. 2017 Góly, brankami, rozvlníme sítě my! – po stopách plzeňského sportu

Vycházka zaměřená zejména na historii plzeňského hokeje, ale také i fotbalu, házené a tenisu. Čeká na vás řada zapomenutých i nezapomenutelných postav, míst a příběhů. Začíná se ve 14:00 u autobusové zastávky Na Rychtářce.

23. 9. 2017 Z Lochotína na Roudnou napříč historií

Nejen o minulosti ale i o budoucnosti Lochotínského parku. Procházka začíná v 10:00 u Lochotínského pavilonku a provede vás Lochotínským parkem, lochotínskou vilovou čtvrtí přes opuštěnou Klotzovu zahradu či bývalý židovský hřbitov.

23. 9. 2017 V Hradišti u Plzně

Poslední ze sousedských procházek vás v září seznámí s přírodou, řekou a zajímavými lidmi kolem vodní elektrárny v Hradišti. Sraz ve 14:00 na zastávce trolejbusu č. 13 U Kasáren.

Více informací o Sousedských procházkách a vstupenky.

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

ODEBÍRAT ČLÁNKY E-MAILEM

Pravidelný přísun informací o sportování v Plzni

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]