ZAVŘÍT
Sportovní portál města Plzně

Viktorka je pro mě nová výzva, říká fotbalista Roman Procházka

REDAKCE

Narodil se v Jaslovských Bohunicích, které jsou pro starší generaci známé hlavně tím, že zde stojí gigantická jaderná elektrárna. Kopal nejvyšší slovenskou soutěž za Spartak Trnava, největší renomé si ale fotbalový záložník Roman Procházka vysloužil v bulharském Levski Sofia, kde působil od roku 2012.

Po letošní sezoně se ale rozhodl pro změnu, byť bulharský klub mu nabízel novou smlouvu, v týmu občas nosil kapitánskou pásku a fanoušci ho v Levski měli ve velké oblibě. Jenže vábení českého mistra bylo silnější a od prvního dne se Procházka zapojil do letní přípravy Viktorie Plzeň.

„Jsem plný očekávání, potřeboval jsem novou výzvu. A první dojmy z Plzně jsou vynikající,“ líčil po pár dnech v novém prostředí 29letý Procházka, který má na kontě i tři starty za slovenský národní tým. Ty si ale připsal ještě za éry dřívějšího kouče Vladimíra Weisse.

Jak se vůbec zrodilo vaše angažmá ve Viktorii?

První oťukávání přišlo už loni v prosinci. V tu dobu jsem ještě nevěděl, jak to dopadne v Levski, kde jsem měl nabídku na prodloužení smlouvy. Plzeň se na mě byla v Sofii na nějakých zápasech podívat a pak se mi ještě ozvala, že by měla zájem. A to už jsem neváhal. I když jsem s Levski debatoval o případném prodloužení smlouvy, nakonec jsem se rozhodl pro Viktorku.

Přitom v Levski jste si vydobyl výbornou pozici a fanoušci vám připravili hodně emotivní rozlučku.

V Bulharsku jsem prožil krásná léta, na která nikdy nezapomenu. Ale po pěti letech už jsem cítil, že potřebuji změnu, novou výzvu. Plzeň je mistr české ligy, momentálně nejlepší klub v Čechách. Co víc si přát, těším se.

Navíc má Viktoria jistou účast v základní skupině Ligy mistrů. Bylo to pro vás největší lákadlo?

Je mi 29 let, už jsem ani nečekal, že si ještě budu moci Ligu mistrů zahrát. Bude to skvělé, pokud se mi to povede. Ale musím říci, že to nebyl ten hlavní důvod, proč jsem přišel do Plzně. Na tu nabídku bych kývl i bez Champions League. Ta je takový bonus, třešnička na dortu.

Přesto, máte vysněný klub, proti kterému byste chtěl na podzim nastoupit?

Tam není třeba si moc vybírat, každé mužstvo má obrovskou kvalitu, jde o nejlepší týmy na světě. Možná bych jako každý bral Real Madrid, nebo klidně i Bayern Mnichov, i když ten už Plzeň poznala.

Jak na vás zapůsobilo zázemí plzeňského klubu?

Udělalo na mě obrovský dojem. Je to tady opravdu pěkné, zázemí na vynikající úrovni. Určitě na vyšší než v Bulharsku.

Viktorií prošla řada slovenských fotbalistů, někteří z nich jsou stále v týmu. S kým se znáte osobně?

S Markem Bakošem jsem byl v reprezentaci, ale to už je zhruba šest let, takže si mě možná ani nepamatoval. Každopádně vím, že slovenské hráče v Plzni máte rádi, tak snad dobře zapadnu. Kluky jsem znal na dálku, českou ligu sleduji na internetu. Vím, že je tady velice silná a dobrá parta, neměl jsem problém zapadnout.

Jak jste vůbec před začátkem letní přípravy strávil dovolenou?

S manželkou jsme postavili nový dům. Čtyři až pět měsíců jsme v něm nebyli, protože jsme celou dobu žili v Sofii. Ještě mám malého syna, kterému jsem se teď hodně věnoval. Byla to taková klasika, dovolenou jsem strávil víceméně celou doma prací okolo baráku.

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

ODEBÍRAT ČLÁNKY E-MAILEM

Pravidelný přísun informací o sportování v Plzni

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]