ZAVŘÍT
Sportovní portál města Plzně

Atletické bronzové oslavy na MČR mužů a žen

REDAKCE


První den šampionátu odstartoval Jakub Forejt ziskem fantastické bronzové medaili a navázal tak na své skvělé vystoupení na MSJ. Svoji první seniorskou medaili ozdobil i neoficiálním českým juniorským rekordem 53,94m dvoukilovým náčiním. Ze stejného umístění se na stupních vítězů radoval Jirka Kubeš, když završil svojí dnešní pouť na 110m př. medailí a druhý den bude pokračovat na 200m.

Další ,,drzý“ výsledek předvedl v sektoru výšky věkem stále dorostenec Jan Štefela. Výkonem 206 cm si vytvořil osobní rekord a skončil těsně pod stupni vítězů na fantastickém 4. místě. Zaskočil tak celou řadu svých o mnoho let starších soupeřů. Čtvrté místo potkalo i dálkařku Annu Křížkovou. Ta do poslední chvíle bojovala o cenný kov, ale na konec svůj boj o 6 cm prohrála.

Dvě pátá místa patří vrhačům. Patriku Hájkovi v kladivu a diskaři Michalu Forejtovi, který je stejně jako Jakub stále junior. Josef Adámek získal pro sebe 6. místo ve skoku vysokém. Dvojí finálové umístění jsme měli i v tyčkařském sektoru. Juniorka Tereza Schejbalová si vyskákala 6 místo a o místo hůře dopadla Iva Rauchová.

Výborné vystoupení všech škodováků podtrhli ještě na 400m př. 8. místem junior Lukáš Větrovský a 9. a 10.místem na 800m Sára Sumegová a juniorka Anna Suráková. Překážkářka Denisa Benešová taktéž umístěním v České top ten potvrdila pro škodováky velmi povedený první den šampionátu.

 Po prvním dnu MČR mužů a žen měli na kontě škodováčtí atleti skvělé dvě bronzové medaile a 11 umístěních v top české desítce. To jsme ale netušili, co přinese druhý den šampionátu. Jiří Kubeš přidal do své sbírky další bronzový úspěch, tentokrát z trati 200m. Touto individuální sbírkou se mohou chlubit pouze dva muži ze šampionátu na Kladně. A to zdaleka nebyl konec v jeho lovení medailí.

Kousek, kousíček za dvojnásobným ziskem medailí zůstala Tereza Hrochová. Hrochová potvrdila jednu z rolí favoritek na 3000m př., když si do cíle doběhla pro bronzovou medaili, aby o pár hodin déle svedla nádherný souboj ve finálovém běhu na 1500m, kde jí nakonec další bronzová medaile unikla ve finiši. Další velká bronzová radost vypukla v cíli po doběhu mužské štafety na 4x400m ve složení Maruštík, Větrovský, Rež a Kubeš, když za sebou nechali dokonce štafetu Dukly Praha, kde startovali hned dva borci z halového ME z roku 2015. Jiří Kubeš tak zaznamenal třetí medailový úspěch.

Čtvrtým místem a dalším úspěchem klubu skončilo finále na trati 400m, kde jsme měli Terezu Petržilkovu. Jeden z vrcholů šampionátu byl parádní souboj nejlepších sprinterek na této trati, ze kterého sice Tereza odešla bez medaile, ale se ctí. A pro změnu, další čtvrté místo patří našim štafetmankám na 4x400m ve složení Meczlová, Suráková, Sumegová, Petržilková.

Pátým místem skončilo republikové vystoupení pro nejlepší juniorskou evropskou kladivářku Kateřinu Skypalovu, která si zde vybrala bohužel trochu té atletické smůly. Šesté místo ve finálovém běhu na 200m patří Danielu Maruštíkovi a sedmé místo bere stýplař Tomáš Jaša.

Celkově klubu patří pět bronzových medailí a těžko uvěřitelný stejný počet bramborových umístění těsně pod stupni vítězů. K tomu dalších 12 umístěních v top české desítce. To nás řadí po šampionátu mezi nejlepší tým ČR bez profesionálních atletů. Máme být právem na co pyšní. S Vaší skvělou podporou v zádech nás nic nezastaví. Klub AK Škoda Plzeň děkuje za skvělou podporu všem svým sponzorům.

Černý Michal
Adresa: AK Škoda Plzeň,

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

ODEBÍRAT ČLÁNKY E-MAILEM

Pravidelný přísun informací o sportování v Plzni

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]