ZAVŘÍT
Sportovní portál města Plzně

Primátor přijal úspěšné plavkyně a plavce

REDAKCE


Úspěšné sportovce z Plaveckého klubu Slávia VŠ Plzeň přijal ve čtvrtek 17. května primátor města Plzně Martin Zrzavecký společně s radním pro oblast podpory podnikání a sportu Petrem Chvojkou. Plavci i plavkyně si o Velikonocích vedli výborně na mistrovství České republiky v Ostravě v plavání družstev. Tým žen zde vybojoval poprvé v historii klubu první místo, družstvo mužů pak získalo stříbrnou medaili.

Setkání se zúčastnilo deset dívek a devět chlapců z úspěšných družstev a trenéři Lukáš Luhový, Patrik Davídek a Adolf Blecha. Pozvání přijal také předseda plaveckého klubu a ředitel Bazénu Slovany Tomáš Kotora.

„Vážíme si toho, že je plavecký klub úspěšný a výborně tak reprezentuje Plzeň. Díky patří vám, plavkyním a plavcům, ale také trenérům a řediteli bazénu, který je zároveň předsedou klubu. Přeji všem, aby se vám takto dobře dařilo i do budoucna,“ řekl primátor.

K poděkování se přidal i radní pro oblast podpory podnikání a sportu Petr Chvojka. „Velmi mladý tým je příslibem do budoucna, a zároveň skvělou prezentací podpory sportování dětí a mládeže ve městě. Jsem rád, že se k fotbalu, hokeji a házené, které jsou v Plzni na špičkové úrovni, přidalo i plavání,“ doplnil radní.


Tomáš Kotora poděkoval vedení města za podporu plaveckého klubu. Připomněl chystanou rekonstrukci bazénu na Slovanech a prozradil svou představu zřídit v budoucnu zázemí pro A tým v jedné z místností budovy. „Tým by zde měl k dispozici svoje šatny, sprchy, infrasaunu či trenažer. Takové komfortní zázemí nemají plavci nikde v České republice,“ uvedl ředitel.

Plavecký klub je jedním z největších sportovních klubů na území města Plzně. Letos vybudoval Plzeňské tréninkové centrum mládeže.

Text: Marie Fialová

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

ODEBÍRAT ČLÁNKY E-MAILEM

Pravidelný přísun informací o sportování v Plzni

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]