ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Rezervace a výběr sportoviště bez námahy?
Zkus SportCentral.
Největší přehled sportovišť v ČR
Rezervuj svou aktivitu snadno, rychle a zdarma
Získej slevy a výhody
Vše zařídíš na jednom místě
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit

Ze světa raketových sportů: Badminton

Dnes bychom vás rádi seznámili s jedním z nejoblíbenějších raketových sportů - badmintonem. V naší anketě Sport roku 2014 byl badminton dokonce na osmém místě v top desítce nejoblíbenějších sportů a předběhl tak i daleko známější tenis.

Badminton

Ne, badminton není bagminton ani begbington


Když se řekne badminton, mnoho z nás si představí příjemné letní chvilky na zahradě a plácání raketou do míčku, který sotva létá. Když se úder vydaří, stihneme si naplánovat strategii odpalu a ani se při tom moc nezapotit. Když se úder nevydaří, většinou to vyvolá záchvat smíchu a maximálně nás budou trochu bolet záda nebo za krkem z neustálého sledování míčku letícího po obloze.

Při takovéto hře si možná ani nedovedeme představit, že badminton je vlastně jedním z nejrychlejších a nejnáročnějších sportů. Profesionální hráči během jednoho zápasu naběhají i 6 kilometrů a nejrychlejší údery tzv. smeč může mít rychlost až 400 km v hodině!  Ve světě raket a míčků je tak tento sport jednoznačně nejrychlejší.

Co je třeba, abyste si mohli zahrát


Badminton vyžaduje postřeh, hbitost a vytrvalost. K tomu, abyste mohli hrát, potřebujete míček (košíček) vyrobený z korku a peří, nebo v současnosti oblíbenější plastovou variantu. Dále je třeba badmintonová raketa, kurt přizpůsobený pro pravidla badmintonu, síť a samozřejmě další hráč. Utkat se můžete jen s jedním protihráčem (tzv. dvouhra). Lze ale hrát i čtyrhru, a to i smíšenou. Pravidla badmintonu nejsou nijak složitá a každý si je může samozřejmě přizpůsobit ,,svojí“ hře. Oficiální pravidla pak naleznete např. na stránkách Českého badmintonového svazu.

Základem a podstatou hry je, že hráči odpalují míček přes síť a strategií své hry se snaží donutit protivníka k chybě. Chybou je zahrání míčku mimo vymezené území nebo neodehrání protivníkem správně zahraného míčku. Na rozdíl od tenisu se míček v badmintonu neodráží od země a je hrán vždy přímo z voleje, tedy ze vzduchu.

Historie a zajímavosti


Badminton je celkově zajímavý sport! Pochází z Číny a je jedním z nejstarších sportů na světě. Čínští hráči a hráčky drží většinu badmintonových rekordů a také přední příčky v žebříčku nejlepších hráčů. V současnosti se badminton také řadí k olympijským sportům a sledování zápasů se těší velké sledovanosti. Jak ale vyplývá z naší ankety, badminton lidé raději hrají, než sledují, a to především, co se týká mužů.

K nejznámějším českým badmintonistům patří např.: Jakub Bitman nebo Petr Koukal. Dámské zastoupení v této hře pak patří např. Alžbětě Bášové nebo Kristíně Gavnholtové.

 

Pokud se nebojíte zamakat a za jeden zápas nebo trénink propotit třeba dvě, tři trička, a právě badminton vás zaujal, můžete vyzkoušet některé z badmintonových sportovišť na SportCentralu, nebo si vyhledat přátele či týmy které badminton také baví.

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]