ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Rezervace a výběr sportoviště bez námahy?
Zkus SportCentral.
Největší přehled sportovišť v ČR
Rezervuj svou aktivitu snadno, rychle a zdarma
Získej slevy a výhody
Vše zařídíš na jednom místě
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit

Vítězem Benešovské desítky se stali běžci Milan Janoušek a Ladislava Císařovská

Vítězem Benešovské desítky, hlavního závodu druhého ročníku Benešovského Běžeckého Festivalu (BBF), který se uskutečnil 13. září v Benešově u Prahy, se stal Milan Janoušek ze Sokola Kolín s časem 32:57 minut. Mezi ženami byla nejrychlejší Ladislava Císařovská, která desetikilometrovou trať zdolala za 40:42 minut. Pěti závodů a charitativního běhu se zúčastnilo celkem 910 běžců. Povzbudit je přijeli mistr světa a Evropy v hodu diskem Imrich Bugár a řidič kamionu Rallye Dakar Martin Macík jr., který se zúčastnil charitativního běhu.

„Hlavní závod – Benešovská desítka – se běžel jako mistrovství republiky veteránů, takže na něj přijeli běžci z celé republiky. Jsme spokojeni, i když jsme očekávali účast ještě trochu větší. Běžeckých akcí je teď ale hodně,“ řekl Luděk Procházka z pořádajícího spolku Benešov, který žije sportem. Pochválil tým organizátorů, kterému se podařilo doslova na minuty dodržet náročný časový harmonogram, i moderátora Marcela Forejta a DJ Tomáše, kteří přispěli k výborné atmosféře celé akce. „Naše poděkování patří také všem sponzorům akce a hlavním partnerům městu Benešov a Středočeskému kraji,“ dodal Luděk Procházka.

Rekordní účast byla podle Luďka Procházky zejména v dětských kategoriích závodu Benešovská juniorka, kde do cíle doběhlo 417 dětí. Přispěl k tomu i projekt „NEsedíme, NEležíme, BĚŽÍME“,  kterým organizátoři BBF oslovili místní školy. „Dvě školy se zapojily ve větším množství, a to benešovská ZŠ Dukelská a ZŠ Bystřice, které měly v závodech asi po 50 zástupcích. Běželi také žáci benešovských základních škol Karlov a Jiráskova, zúčastnily se i vlašimské školy. Celkové výsledky školní soutěže budou vyhlášeny později. Nelze je spočítat v den závodu, protože zkontrolovat výsledky a k dětem podle přihlášek přiřadit školu je časově náročné,“ dodal Luděk Procházka.

Součástí BBF bylo stejně jako loni pět závodů: Benešovská desítka (10 km), Benešovský minimaraton (4 km), Benešovská juniorka (0,15–1 km), běh partnerů akce (2 x 325 m), VZP běh maminek a hospodyněk (0,65 km) a charitativní „Běh pro Mirečka“ (2 km). Akce byla součástí seriálu Běžec Podblanicka. Hlavní závod – Benešovská desítka – proběhl jako běžecké derby Benešov – Vlašim; vítězem se stejně jako loni stal tým Vlašimi, jeho náskok byl ale meziročně podstatně nižší.

Hlavní závod Benešovskou desítku dokončilo 248 běžců. V minimaratonu proběhlo cílem 93 závodníků, vítězem se stali Rudolf Veleta ze SVČ Ledeč nad Sázavou s časem 15:32 min a Daniela Radová z Benešovského běžeckého klubu s časem 17:22 min. Štafety sponzorů se zúčastnilo devět dvoučlenných týmů. Vydařil se i běh 19 hospodyněk, které na okruh vyrazily ve slušivých zástěrách a v druhém kole nesly v rukou houskový knedlík. Kompletní výsledky závodů jsou na webové stránce závodu.

Součástí BBF byl také charitativní běh pro malého Mirka Piskače z Benešova, který bojuje s následky dětské mozkové obrny. Na dvoukilometrovou trať se, včetně Mirka, vydalo 106 účastníků. „Odhadujeme, že výtěžek ze startovného a peněžní sbírky přesáhne 10 000 korun, přesnou sumu zveřejníme na webových stránkách,“ shrnul Luděk Procházka. Malého Mirka mohli lidé podpořit také prostřednictvím sbírky plastových víček – na benešovské Masarykovo náměstí jich přinesli přes 100 kilogramů. Štědrost mohli návštěvníci projevit i k neziskové organizaci Dobrotety, pomáhající předčasně narozeným miminkům, která měla na benešovském náměstí stánek a tvořivou dílnu.

Organizátoři připravili také bohatý doprovodný program. Představily se v něm benešovské mažoretky Wild cats a Benešovská koťata, na náměstí byl vystaven kamion Martina Macíka jr. z Rallye Dakar, nechyběla dětská atletická zóna v režii MC Hvězdička a Domu dětí a mládeže Benešov, stánek Dukly s veslařským a střeleckým trenažerem, lukostřelba, vietnamský badminton, výtvarná soutěž nebo zeleninový a ovocný carving.

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]