ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Rezervace a výběr sportoviště bez námahy?
Zkus SportCentral.
Největší přehled sportovišť v ČR
Rezervuj svou aktivitu snadno, rychle a zdarma
Získej slevy a výhody
Vše zařídíš na jednom místě
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit

Statistiky a analýza oblíbenosti zumby v České republice

SportCentral_Sport_roku_Zumba


Zumba je druh kondičního cvičení za doprovodu hudby. Ačkoliv je často porovnávána s aerobikem, mnozí instruktoři zumby tvrdí, že i přes jejich zjevnou podobnost (cvičení s hudbou) jsou tato dvě cvičení velmi odlišná. Aerobik je mnohem více striktní v pohybech i v tempu, kdežto zumba je spíše o zábavě.


Otcem zumby je kolumbijský trenér aerobiku Alberto Perez. Její vznik (v 90. letech minulého století) byla spíše náhoda. Instruktor A. Perez si na jednu ze svých hodin aerobiku zapomněl přinést kazetu s hudbou, a tak se rozhodl, že použije kazetu s taneční muzikou, kterou měl v autě. Během této hodiny musel improvizovat, aby dokázal sladit pohyby s danou muzikou. Díky velmi pozitivním ohlasům se poté soustředil na utvoření nové choreografie, která by seděla na tento druh hudby. Tímto vznikla zumba. Její popularita se brzy rozšířila z Kolumbie až do celého světa.Statistiky oblíbenosti zumby v ČR


I přes svoji krátkou historii je zumba poměrně oblíbenou aktivitou. V celkovém žebříčku se umístila na 28. místo (2,20 %).


SportCentral_Oblíbenost zumby v porovnání s dalšími sporty


Už první pohled na graf níže napovídá, že se jedná čistě o ženskou záležitost. Celkem 4,35 % žen uvedlo zumbu jako jednu ze svých tří nejoblíbenějších sportovních aktivit. To znamená, že zumba je 15. nejoblíbenější sportovní činností mezi ženami.


SportCentral_Oblíbenost zumby podle pohlaví


Oblíbenost zumby podle věku vidíme na grafu níže. Největší popularitě se těší mezi ženami ve věku 30-39 let (5,49 %). Naopak nejméně oblíbená je mezi dívkami 12-19 let (2,54 %).


SportCentral_Oblíbenost zumby podle věkuAktivní cvičení zumby


Celkem 3,41 % žen uvedlo, že pravidelně chodí na zumbu. Nejčastěji se jí věnují ženy ve věkové skupině 40-49 let (4,52 %). Věková katerogie 50 a více let zumbu naopak příliš nevyhledává (1,27 %). Zajímavé je srovnání zumby a aerobiku, ze kterého zumba původně vznikla. Aerobiku se nejvíce věnují právě ženy ve věku 50 a více let (8,54 %).


SportCentral_Aktivní cvičení zumby podle věku


Za pozornost stojí porovnání oblíbenosti zumby a počtu lidí, kteří zumbu pravidelně cvičí, a to konkrétně ve věkové skupině 30-39 let, kde je relativně velký rozdíl. Ženy v této věkové kategorii mají zumbu velmi rády, ale frekventovanost jejich cvičení zumby tomu vůbec neodpovídá.


SportCentral_Zumba - nejraději vs nejčastěji podle věkuKolik lidí by si chtělo vyzkoušet zumbu?


Celkem 2,64 % žen by si chtělo někdy zumbu vyzkoušet. Největší zájem mají ženy ve věku 40-49 let (4,28 %) a 50 a více let (3,11 %).


SportCentral_Kolik lidí by si chtělo vyzkoušet zumbu podle věkuZumba jako divácký sport


Zumba samozřejmě není tolik propagovaná v médiích jako ostatní sporty a to se projevuje i v její sledovanosti. Pouhých 0,44 % žen uvedlo, že se na zumbu dívají v televizi, anebo někde v hledišti. Největší zastoupení mají ženy ve věku 40-49 let.


SportCentral_Zumba jako divácký sport podle věkuVýzkum sportování – Sport roku 2014


Statistická data byla získaná internetovým průzkumem, který probíhal na serveru SportCentral.cz v období 17.11. – 5.12.2014. Do hlasování se zapojilo 4443 respondentů ve věku 12 – 65 let, kteří odpovídali na sadu otázek týkající se oblíbenosti sportů a dalších sportovních návyků. Infografiku s výsledky ankety si můžete prohlédnout na stránce Sport roku 2014. Respondenti byli z celé České republiky a pouze z 8 % se jednalo o uživatele serveru SportCentral. Do výzkumu se zapojilo 49,7 % mužů a 50,3 % žen.Chcete podrobná data o zumbě a dalších sportech?


Nechte si je poslat na svůj email...Baví vás zumba a chtěli byste něco doplnit? Máte ke zjištěným statistikám své vlastní postřehy? Budeme rádi, když nám zanecháte komentář.

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]