ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Rezervace a výběr sportoviště bez námahy?
Zkus SportCentral.
Největší přehled sportovišť v ČR
Rezervuj svou aktivitu snadno, rychle a zdarma
Získej slevy a výhody
Vše zařídíš na jednom místě
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit

Statistiky a analýza oblíbenosti tenisu v České republiceTenis je míčová hra pro 2 nebo 4 hráče. Předchůdcem tenisu byla v 16. století francouzská hra zvaná „paume“. Tenis, jak jej známe, vznikl až roku 1875, kdy si jej nechal patentovat Angličan Walter Clopton Wingfield. Tenisové hřiště, tzv. kurt, může mít více povrchů, nejčastější jsou: tráva, antuka, tartan a tvrdý povrch. Čtyři největší turnaje jsou tzv. „grandslamy“: Wimbledon (tráva), French Open (antuka), Australian Open (tvrdý povrch), US Open (tvrdý povrch). Tenis je od roku 1896 rovněž olympijským sportem.
 

Statistiky oblíbenosti tenisu v ČR


Tenis patří mezi celosvětově nejoblíbenějšími sporty a nejinak je tomu v České republice. Podle oblíbenosti se tenis umístil na děleném 8. a 9. místě (společně s badmintonem) mezi českými občany.Konkrétně 6,0 % dotázaných zařadilo tenis mezi své tři nejoblíbenější sporty. Mezi muži je tenis oblíbenější než mezi ženami. Číselně se jedná o 7,7 % u mužů (8. místo) a 4,3 % u žen (16. místo). Popularita tenisu s věkem roste, kromě mužů nad 50 let, u kterých oblíbenost bílého sportu naopak klesá. Nejvíce oblíbený je mezi lidmi 40-49 let. Zajímavostí je průběh grafu u žen, kde oblíbenost tenisu s věkem nejdřív klesá, aby poté opět stoupla.

 

Aktivní hraní tenisu


V průzkumu Sport roku 2014 si 4,7 % (12. místo) respondentů zvolilo tenis mezi své 3 nejčastěji provozovanými sporty. Podle pohlaví 3,0 % žen hraje tenis pravidelně, u mužů je to 6,3 %.Tenis nejčastěji hrají lidé ve věku 30-39 let (8,3 %). Naopak nejméně se tenisu věnuje mládež 12-19 let (2,7 %).

 

Nejraději vs. nejčastěji


Oblíbenost bílého sportu v ČR je vyšší než jeho aktivní hraní.

 

Kolik lidí by si chtělo vyzkoušet tenis?


V následujícím grafu vidíme, že 2,2 % respondentů by mělo zájem vyzkoušet si tenis. Nejvíce by si tenis chtěly vyzkoušet mladé dívky ve věku 12-19 let. Obecně ženy by si chtěly vyzkoušet tenis mnohem více než muži. Výjimkou jsou ženy ve věku 20-29 let.

 

Je tenis drahým sportem?


Pro 5,3 % lidí je tenis drahým sportem, na který nemají finance. Umístil se tak na 4. místě mezi nákladnými sporty (nákladnější jsou už jen golf, hokej a lyžování). Zajímavé je, že ženám připadá tenis nákladnější než mužům. Z hlediska věku se tenis zdá být nejdražší pro mladistvé ve věku 12-19 let.

 

Tenis jako divácký sport


Tenis potvrzuje roli divácky oblíbeného sportu. Hlasovalo pro něj 18,4 % dotázaných, což znamená 3. místo mezi diváckými sporty (oblíbenější jsou už jen hokej a fotbal). Ženy umístily tenis dokonce jako 2. nejoblíbenější divácký sport (za hokejem), zatímco muži jako 4. nejoblíbenější divácký sport (kromě hokeje a fotbalu se před tenis dostala i cyklistika).Obecně lze říci, že sledovanost tenisu s věkem stoupá. Tuto statistiku táhnou především ženy. U mužů sledovanost tenisu s věkem kolísá. Nejvíce mužů se na tenis dívá ve věku 20-29 let a 50 a více let.

 

Výzkum sportování – Sport roku 2014


Statistická data byla získaná internetovým průzkumem, který probíhal na serveru SportCentral.cz v období 17.11. – 5.12.2014. Do hlasování se zapojilo 4443 respondentů ve věku 12 – 65 let, kteří odpovídali na sadu otázek týkající se oblíbenosti sportů a dalších sportovních návyků. Infografiku s výsledky ankety si můžete prohlédnout na stránce Sport roku 2014. Respondenti byli z celé České republiky a pouze z 8 % se jednalo o uživatele serveru SportCentral. Do výzkumu se zapojilo 49,7 % mužů a 50,3 % žen.

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]