ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Rezervace a výběr sportoviště bez námahy?
Zkus SportCentral.
Největší přehled sportovišť v ČR
Rezervuj svou aktivitu snadno, rychle a zdarma
Získej slevy a výhody
Vše zařídíš na jednom místě
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit

TZ: Český startup SportCentral zaujal investory v Silicon Valley a chce jít do světa

Plzeň, 13.3.2013

Vznikající český internetový startup SportCentral.cz, který získal na začátku roku 2012 milionovou investici, letos na konci února zaujal americké investory. Zvítězil v akci Startup Funding EuroTour pořádané US Market Access Center a Czech ICT Alliance, ve které si řekl o investici 20 milionů korun.

SportCentralu, který vytváří marketingové nástroje pro sportovní zařízení, se podařilo prorazit v konkurenci desítek českých projektů. Od poroty složené ze 4 významných amerických investorů získal nejvyšší možné známky a stal se tak jednoznačným vítězem Startup Funding EuroTour.

Američtí investoři ocenili přístup k řešení problémů sportovišť, která potřebují získávat nové zákazníky a lépe pracovat se stávajícími. „Strategie, kterou jsme zvolili, je vytvořit internetový portál užitečný pro rekreační sportovce a týmy. Ty pak můžeme lépe směřovat na konkrétní sportoviště. Vezměte si například hráče squashe, který si u nás najde kurty, domluví protihráče, rovnou se zarezervují a po zápase zapíší výsledek. Sportovnímu zařízení neprodáváme rezervační systém, ale nové zákazníky," říká zakladatel projektu Roman Sterly.

Rezervační systém je jen jeden příklad z nástrojů pro získávání nových zákazníků, online prodej a CRM. Takový produktů, které budou mezi sebou propojené, plánuje SportCentral celou řadu. Ve výsledku pak bude jeden podporovat druhý a tím se zvýší celková hodnota pro sportoviště. Všechny budou navíc integrované jak do portálu SportCentral s vysokou návštěvností, tak do webových stránek sportoviště, mobilní aplikace a widgetů pro třetí strany.

„Skutečně se mi ten nápad líbí, i způsob, jakým jste nám jej prezentoval," prohlásil Max Shapiro, angel investor z Keiretsu Forum, ke kterému se přidal i Tom Cervantez, prezident Harvard Business Angels, „chci ihned váš email a chci se s vámi spojit." A investorům se líbil i obrovský potenciál trhu - polovina populace většiny zemí sportuje pravidelně a například v USA činí tržby sportovišť okolo 200 mld. amerických dolarů ročně.

SportCentral se od začátku svého vzniku stal největší českou databází sportovních zařízení a v počtu sportovišť překonal svoji konkurenci 2-3x. Stojí za ním zkušený tým, jehož členové obstáli např. v největší světové soutěži ve strategickém řízení firem Global Management Challenge (3. místo na světě), zvítězili v tuzemské Internet Effectivness Awards nebo vyvíjejí software na zakázku pro klienty z USA.

"Zatím si vystačíme se současným financováním, ale začínáme se poohlížet po větší investici, která by nám pomohla urychlit vývoj a expandovat do zahraničí" uzavírá Roman Sterly. "Jestli přijde od některého českého investora nebo amerického fondu, kterých máme k jednání v USA zatím domluvených 5, to ještě nevíme. Rádi bychom se ale připojili k úspěchům tuzemských antivirových firem nebo vznikajícím významným hráčům v oblasti analýzy sociálních sítí či herním studiím, které jsou původem z Česka."

Kontakty

Roman Sterly, zakladatel SportCentral

roman.sterly@sportcentral.cz, 724526846

Další informace

Web SportCentral: http://www.sportcentral.cz

Tisková zpráva: http://info.sportcentral.cz/blog/sportcentral-zaujal-investory-v-silicon-valley/

Startup Funding EuroTour: http://www.czechict.cz/investor

US Market Access Center: http://usmarketaccess.com

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]