ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Rezervace a výběr sportoviště bez námahy?
Zkus SportCentral.
Největší přehled sportovišť v ČR
Rezervuj svou aktivitu snadno, rychle a zdarma
Získej slevy a výhody
Vše zařídíš na jednom místě
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit

Lyžování – radost z volnosti

Konec sezóny? Ani nápad! Jaro se sice přiblížilo, ale my se stále můžeme těšit ze sněhových Alpských pokrývek.

Lyžování, jako jedna ze sportovních Olympijských disciplín, kdysi sloužilo výhradně k dopravě. Avšak k původním sněžnicím se postupem času připojilo vázání, a lyžařští nadšenci tak mohli postupně vyrážet na zasněžené svahy a vrcholky hor. Oblíbené sjezdové lyžování vzniklo, oproti klasickému běhu na lyžích, jako jeden z druhů zábavy. Podobně jsou na tom například i skoky na lyžích. Ostatně, není se čemu divit! Rychlost, radost z volného pohybu, zdravý horský vzduch a vítr hvízdající kolem našich uší, nás každou sezónu láká na zimní dovolenou, ať už s přáteli, nebo i s těmi nejmenšími.

Jeden z nejoblíbenějších sportů


V anketě Sport roku 2014, která proběhla na podzim minulého roku na portálu SportCentral.cz, se lyžování umístilo na čtvrtém místě v kategorii nejoblíbenějších sportů. Pro čtvrté místo hlasovali shodně muži i ženy. Je nutno podotknout, že oblíbenost lyžování s věkem stále stoupá, a to v obou skupinách. Lyžování zastává přední příčku, zejména u věkové skupiny od 30 do 40 let. A to je pro lyžování velký úspěch! Na druhou stranu lyžaři obecně považují tento krásný sport za poměrně drahý (v porovnání s ostatními sporty).

skiing

1 tip na poslední lyžovačku - jak si vypilovat k dokonalosti dynamický paralelní oblouk?


Můžeme využívat mnoho stylů lyžování. Někdo to rád ostré, v podobě carvingových oblouků, a někdo naopak upřednostňuje klasický paralelní oblouk s důsledným zapichováním hůlek. Carvingový oblouk umožňuje rychlou jízdu, uplatňuje se zde dokonalá koordinace pohybu lyžaře. Lyže jsou při oblouku postaveny na hranách a malují do sněhu dvě vyjeté stopy. Paralelní oblouk se většinou provádí na upravených sjezdovkách, v boulích nebo při plných sjezdovkách. Paralelní oblouk se, oproti carvingovému oblouku, provádí v užší stopě. Přičemž dolní hranice představuje vzdálenost od kotníků zhruba 10 centimetrů a horní hranice šířky stopy je zhruba na šířku boků. Při paralelním oblouku současně probíhá synchronizace hůlek a pohybu těla. Nezaklánějte se dozadu! Pokud se dostanete při paralelním oblouku do velkého záklonu, nebudete moci ostře zatočit nebo prudce zastavit, tak jako byste to udělali z mírného předklonu. Pokaždé, když budete chtít zatočit, srovnejte si těžiště a začněte oblouk mírným náklonem směrem ke svahu. Následně se ujistěte, že všechnu svoji váhu přenášíte na vnější lyži. V takovém případě budete lépe stabilní a vykouzlíte na sjezdovce nádherný oblouk. A teď už zbývá jen pilovat a pilovat!

Hledám kamarády na volejbal.
Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]