ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Rezervace a výběr sportoviště bez námahy?
Zkus SportCentral.
Největší přehled sportovišť v ČR
Rezervuj svou aktivitu snadno, rychle a zdarma
Získej slevy a výhody
Vše zařídíš na jednom místě
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit

Jak se ve světě zachází s mládeží

Každý sportovní manažer ví, že pro úspěch týmu je krom aktuální silné sestavy nutné dbát i o budoucnost klubu. Právě budoucnost je v poslední době velmi často skloňované téma i ve větších či světově známých sportovních oddílech. Mládeži se tím pádem dostává velké pozornosti a zejména možností, jak se od mladého věku dostat do profesionálních podmínek nejen zázemí, ale také přístupu.

Právě možnosti využít nadstandardních zázemí či kontakty se hráči světových kvalit jsou největšími lákadly, proč se mladí sportovci vydávají již ve velmi mladých letech většinou sami do světa, daleko od rodiny. Klíčovým slovem jsou akademie, kde se pod vedením ostřílených trenérů a částečně i se zapojováním do tréninků s hráči prvních mužstev junioři pomalu připravují na svou příležitost ve světě velkého sportu.

Tomáš_Kalas'14

Zdroj: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tom%C3%A1%C5%A1_Kalas%2714.JPG?uselang=cs

Jelikož je kolébkou fotbalu Anglie, není překvapením, že nejvěhlasnější jsou právě akademie při anglických fotbalových klubech. O svém by mohl vyprávět třeba Tomáš Kalas, který si vyzkoušel londýnskou Chelsea. Několik skvěle připravených hřišť s přírodní stejně jako umělou trávou, ubytování pro hráče nedaleko tréninkového centra, které je krom šaten vybaveno také regeneračním zařízením se saunami, masážními či ledovými vanami a stejně tak zázemím pro trenéry a taktickou videopřípravu. To vše se světovou značkou Chelsea a jejich hvězdami na dosah ruky. Právě Kalas, jeden z očekávaných lídrů české reprezentace do 21 let na blížícím se mistrovství Evropy, pochází z Olomouce a nyní se po holandských a německých štacích zastavil ve druhé anglické lize pro získání herní praxe. Nejen výsledky zápasů jeho Middlesbrough i jeho herní výkon v poslední době těší.

Právě olomoucká sestava hráčů do 14 let si v nedávných dnech užívala fotbalové okamžiky v Rakouském Salcburku. Město známé spíše lyžařskými zážitky a kulturními radovánkami se v posledních pár letech dostalo i na mapu fotbalové vrcholné scény příchodem silného sponzora z místních zdrojů Red Bull. Právě ten má již celosvětově několik významných klubů mimo Salcburk je to v německém druholigovém Lipsku, zámořské značky s červenými býky pak má New York nebo brazilský tým v Sao Paulu. Po velkých finančních investicích do svého aktuálního hráčského kádru se na mládežnickou práci zaměřili a to zejména v Salcburku, kde vyrostlo jedno z největších a nejmodernějších tréninkových zařízení v Evropě.

Fotbal-hřiště

Zdroj: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tag_der_offenen_T%C3%BCr_Red_Bull_Fu%C3%9Fball-_und_Eishockeyakademie_46.JPG

Na okraji Salcburku, přesněji v části Liefering, vyrostlo luxusní zařízení s cenou okolo 100 milionů eur. Právem tak má hlavní budova tvar číslice jedna. Je to teprve půlrok, co je nové centrum v provozu a komfort nabízí svým uživatelům na každém rohu. Dvě hřiště s umělým povrchem doplňují čtyři s přírodní trávou, z nichž jedno bez ostychu může kvalitou trávníku konkurovat českým prvoligovým hřištím. Bonusem je jedno hřiště standartních rozměrů schované pod střechou kryté haly. Nechybí posilovna, vířivka, která tvoří hlavní část regenerace, dostupnost klubového lékaře nebo restaurace. Nadstandardní jsou pak prostory pro videorozbor. To vše pro přibližně čtyři stovky mládežníků, z nichž třetina přímo v centru bydlí. Je o ně tak skvělým způsobem postaráno a nemusí se tak soustředit na nic jiného než školu a fotbal.

O podobných centrech se dlouhodobě mluví i v Česku, jenže se jedná pouze o krajské akademie, kterým navíc chybí to hlavní - sponzor, který by k výstavbě podobného centra uvolnil nemalé finanční prostředky. Kdo ví, třeba se něčeho podobného v budoucnu naše mladé naděje také dočkají.

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]