TRENÉŘI

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit

Futsalový turnaj IT firem v Plzni – II. část

První zápas a první zkouška našeho rodícího se plzeňského futsalového týmu. Poprvé jsme vlastně hráli všichni spolu. A dařilo se. Proti Barton Studiu jsme vyrukovali v plné síle a s odhodláním vyhrát. První gól přišel po pár minutách a my získali trochu klidu. A pak přišel další. A další. A ještě jeden. A Barton Studio skórovalo taky. A my ještě jeden přidali. Nakonec tedy bitva skončila 5:1 vítězně pro nás.

Opojeni předchozím vítězstvím jsme sledovali ostatní zápasy a čekali na náš další proti IntraWorlds. Mezitím se začali ukazovat budoucí futsaloví šampioni. Týmy CCA a Kamarádi suverénně procházely soutěží.

IntraWorlds vs. SportCentral. Do zápasu jsme vstupovali s lepší výchozí pozicí. Na Barton Studiem jsme vyhráli 5:1, IntraWorlds je porazili 4:0. V tomto zápase nám tedy stačila remíza a postoupili bychom mezi nejlepší 3 týmy turnaje. Osud tomu však nepřál. Během zápasu jsme nastřelili 4x tyč, ale ani jedna střela v síti neskončila. Ačkoli jsme soupeře trochu přehrávali, nakonec to byli oni, kdo branku vsítil. S výsledkem 1:0 pro IntraWorlds jsme soupeři potřásli rukou a zarmouceni odcházeli ze hřiště.

Oběd v restauraci Slavia

Od dalšího utkání nás dělily dobré dvě hodiny. I vypravili jsme se do nejbližšího restaurantu, kde jsme chtěli načerpat nové síly. Zahrádka sympatické restaurace Slavia se nám připletla do cesty, a tak jsme se usadili.

Jídlo jsme chtěli lehké a rychlé. Vybrali jsme si tedy ty nejjednodušší pokrmy z nabídky a ještě jsme se ujistili, že se na ně nečeká déle než 20 minut. Zapředli jsme hovor a po očku pozorovali hodinky. Po půl hodině jsme ale začali být neklidní – ani náznak toho, že by mělo naše jídlo dorazit. Po 40 minutách k našemu stolu doputovaly těstoviny, které si objednal Radek (nejsložitější jídlo z objednávky). My ostatní stále jen čekali. Po dalších 10 minutách nám to už nedalo. Krátká porada a rozhodnutí, že pokud jídlo nebude ani v 13:20, půjdeme ho stornovat, neboť nám bude brzy začínat další zápas. A tak se i stalo. Odbila stanovená hodina a já zašel do restaurace otázat se, jestli už nám nenakládají. Nenakládali. Prý jestli ještě 10 nebo 15 minut nepočkáme. Z oběda tedy sešlo.

Finálové zápasy

Do posledních dvou futsalových utkání jsme nastupovali vyhladovělí a unavení. Kde jiné týmy měly i 14 hráčů a mohly podle libosti střídat, my měli hráčů 6 a mohli jsme střídat vždy jen jednoho. Sil už moc nezbývalo, ale i tak jsme se na soupeře vrhli s vervou. Inter-Informatics byl sympatický tým, který už byl také trochu unavený. A tomu odpovídalo i tempo zápasu – poklidnější, což nám vyhovovalo.

Začali jsme dobře a jako první vsítili branku. Bohužel to byla ale naše poslední a soupeři se nás podařilo překonat hned dvakrát. Nevadí, byl to pěkný zápas.

Nakonec jsme dostali za soupeře ZF Engineering. Tým ostřílených borců v zánovních dresech. Tým, který jsme zdolat nedokázali. Úbytek sil se na nás totiž podepsal ještě více, než jsme čekali. A neustále střídající ZF mohlo co chvíli poslat do hry čerstvé hráče. Chvíli jsme se sice drželi, ale pak přišly první góly do naší sítě. Za 20 minut jich tam napadalo 8. My dali 2.

Konečné výsledky

Po nás sehráli zápas ještě týmy Keria a Barton Studia z poslední skupiny a CCA a IntraWorlds o druhé a třetí místo. Futsalový turnaj v Plzni dopadl takto: