ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Rezervace a výběr sportoviště bez námahy?
Zkus SportCentral.
Největší přehled sportovišť v ČR
Rezervuj svou aktivitu snadno, rychle a zdarma
Získej slevy a výhody
Vše zařídíš na jednom místě
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit

180 běžců vyběhlo v Konopišti do roku 2016!!!

Už se stalo tradicí, že běžci z Benešova a okolí se sejdou v Konopišti a vydají se na své první kilometry v novém roce. Když se v roce 2000 běželo poprvé, sešlo se u Konopišťského rybníka jen přes 20 běžců. V posledních třech letech ale účast začala silně stoupat díky běžeckému boomu, který zaplavil Česko a okres Benešov neminul.  Jistě tomu napomohlo i zařazení do seriálu „Běžec Podblanicka“. Hlavním iniciátorem seriálu byl právě ředitel Novoročního běhu Jan Mayer, který se ujal i startovního výstřelu. V neposlední řadě k vyběhnutí vybízelo příznivé počasí. Na startovní čáře se objevili jak ti se závodními ambicemi, rekreační běžci a možná i ten, kdo si dal předsevzetí udělat něco pro své zdraví.

Mezi účastníky byli nejen příznivci běhání z okresu, ale také běžci z Prahy, Jihlavy a Mostu.Krátce ještě k počtům. Rok 2014 -114 účastníků, 2015 -164 a letos 180!

Ve 14,15 hod vystartovali všichni, ať si zvolili dva rybníky /5,4 km – 92 mužů a 35 žen/ nebo jeden /2,7 km -25 mužů a 28 žen/. Hned po startu se ujali vedení běžci z domácího „Benešovského běžeckého klubu“ Jakub Kouklík a Jan Šíma.Postupně se ale přes ně dostali favorité závodu.

Pro třetí vítězství v řadě si doběhl v čase 17:43min a s náskokem 12 s Matyáš Pokorný z místního běžeckého klubu. Za ním se v cíli objevil čerstvý veterán Daniel Kupidlovský ze Stodůlek a na třetím místě skončil Michal Šatra z Jesenice. Neztratili se další běžci z Benešovského běžeckého klubu. Celkově 5. skončil Jakub Kouklík, 13. Jan Šíma a 15. Petr Svoboda. V jednotlivých kategoriích se mnozí prosadili i na medailové pozice.

Své zástupce v TOP 10 měla i Vlašim – 4. Rudolf Jánošk /2.veterán/ a 9.Jiří Tůma ml.

U žen jasně dominovala Vladěna Hrstková z Kerteamu v čase 22:36. Velký souboj svedly o 2. místo Lenka Křížová s Lenkou Šináglovou. Uspěla prvně jmenovaná, když děvčata v cíli je dělila jen sekunda a vyměnily si tak pozici na stupních vítězů z Benešovské desítky. Pro 6. místo si doběhla Martina Žabová a na 7. místě závod dokončila Lucie Selnerová.

V závodě na jeden okruh zvítězil Tomáš Doležal v čase 10:52 min, těsně před Milan Šimoníkem. U žen dominovalo mládí, když se v cíli na prvním místě objevila Monika Florová z ŠŠK Újezd nad Lesy v čase 10:55 min. Jen 8 sek za ní proběhla Daniela Radová z Benešova. Děvčata jsou ročník 2004-5 a za pár let budou prohánětženy na delších tratích.

O netradiční běžeckou kulisu se postarali otužilci, kteří okusili vodu v Konopišti. V kombinaci s dopolední cyklistickou vyjížďkou by tam mohl vzniknout i „Novoroční triatlon".

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]