ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Vyber si, kde budeš sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Největší přehled sportovišť v ČR
Zjisti, kam chodí kamarádi
Získej slevy a výhody
Hodnoť
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit

180 běžců vyběhlo v Konopišti do roku 2016!!!

Už se stalo tradicí, že běžci z Benešova a okolí se sejdou v Konopišti a vydají se na své první kilometry v novém roce. Když se v roce 2000 běželo poprvé, sešlo se u Konopišťského rybníka jen přes 20 běžců. V posledních třech letech ale účast začala silně stoupat díky běžeckému boomu, který zaplavil Česko a okres Benešov neminul.  Jistě tomu napomohlo i zařazení do seriálu „Běžec Podblanicka“. Hlavním iniciátorem seriálu byl právě ředitel Novoročního běhu Jan Mayer, který se ujal i startovního výstřelu. V neposlední řadě k vyběhnutí vybízelo příznivé počasí. Na startovní čáře se objevili jak ti se závodními ambicemi, rekreační běžci a možná i ten, kdo si dal předsevzetí udělat něco pro své zdraví.

Mezi účastníky byli nejen příznivci běhání z okresu, ale také běžci z Prahy, Jihlavy a Mostu.Krátce ještě k počtům. Rok 2014 -114 účastníků, 2015 -164 a letos 180!

Ve 14,15 hod vystartovali všichni, ať si zvolili dva rybníky /5,4 km – 92 mužů a 35 žen/ nebo jeden /2,7 km -25 mužů a 28 žen/. Hned po startu se ujali vedení běžci z domácího „Benešovského běžeckého klubu“ Jakub Kouklík a Jan Šíma.Postupně se ale přes ně dostali favorité závodu.

Pro třetí vítězství v řadě si doběhl v čase 17:43min a s náskokem 12 s Matyáš Pokorný z místního běžeckého klubu. Za ním se v cíli objevil čerstvý veterán Daniel Kupidlovský ze Stodůlek a na třetím místě skončil Michal Šatra z Jesenice. Neztratili se další běžci z Benešovského běžeckého klubu. Celkově 5. skončil Jakub Kouklík, 13. Jan Šíma a 15. Petr Svoboda. V jednotlivých kategoriích se mnozí prosadili i na medailové pozice.

Své zástupce v TOP 10 měla i Vlašim – 4. Rudolf Jánošk /2.veterán/ a 9.Jiří Tůma ml.

U žen jasně dominovala Vladěna Hrstková z Kerteamu v čase 22:36. Velký souboj svedly o 2. místo Lenka Křížová s Lenkou Šináglovou. Uspěla prvně jmenovaná, když děvčata v cíli je dělila jen sekunda a vyměnily si tak pozici na stupních vítězů z Benešovské desítky. Pro 6. místo si doběhla Martina Žabová a na 7. místě závod dokončila Lucie Selnerová.

V závodě na jeden okruh zvítězil Tomáš Doležal v čase 10:52 min, těsně před Milan Šimoníkem. U žen dominovalo mládí, když se v cíli na prvním místě objevila Monika Florová z ŠŠK Újezd nad Lesy v čase 10:55 min. Jen 8 sek za ní proběhla Daniela Radová z Benešova. Děvčata jsou ročník 2004-5 a za pár let budou prohánětženy na delších tratích.

O netradiční běžeckou kulisu se postarali otužilci, kteří okusili vodu v Konopišti. V kombinaci s dopolední cyklistickou vyjížďkou by tam mohl vzniknout i „Novoroční triatlon".

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]