ZAVŘÍT
Sportovní portál města Plzně

Regionální plzeňská tenisová akademie

REDAKCE

Historie tenisového klubu Slavia Plzeň sahá až do roku 1953, kdy klub fungoval ještě jako tenisová sekce tehdejší Dobrovolné sportovní organizace Slavia. První tréninky probíhaly na zapůjčených hřištích Lokomotivy Plzeň. Dnes disponuje klub několika venkovními i krytými dvorci a kvalitním technickým zázemím. Nabízí tak možnost sportovního vyžití jak pro širokou veřejnost, tak poskytuje zázemí i pro profesionální hráče.

Od roku 2016 organizuje klub tenisovou akademii, jejíchž hlavním cílem je vyhledávání, výchova a podpora mladých sportovců. Tenisová akademie je určena pro děti od 5 let a probíhá pod záštitou olympijské reprezentantky Andrey Hlaváčkové. Sportovní příprava dětí je zaměřena zejména na celkový rozvoj pohybových dovedností, zdokonalování tenisové techniky a neopomíjí ani přípravu psychickou.

V současnosti je zde vychováváno kolem 170 mladých sportovců v kategoriích předzávodního a závodního tenisu. Do kategorie závodního tenisu spadají hráči ve věkové kategorii 8 až 18 let. Pro závodní tenisty je vstup do tenisové akademie podmíněn dosaženým umístěním na CŽ, výběrem z kategorie předzávodních tenistů nebo výběrem tenisových nadějí z jiných regionů.

Sportovcům jsou k dispozici zkušení trenéři a sportovní zázemí nabízející 17 venkovních a 6 krytých dvorců.

TK Slavia Plzeň z. s., zástupci města Plzně, Plzeňského kraje a Českého tenisového svazu podepsali společně v roce 2017 Memorandum o spolupráci v oblasti tenisu. Memorandum je zaměřeno na podporu činnosti Regionální tenisové akademie Plzeňského kraje a realizaci programů zaměřených na výchovu elitní tenisové mládeže či na propagaci mládežnického tenisu. Předpokládanou součástí spolupráce je i finanční pomoc v podobě dotace ve výši 300 000 korun určená na úhradu nákladů spojených právě se vznikem akademie a další finanční pomoc určená na rozvoj tenisu v Plzeňském kraji pro děti a mládež od 6 do 18 let.

Více informací o Regionální plzeňské tenisové akademii. 

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

ODEBÍRAT ČLÁNKY E-MAILEM

Pravidelný přísun informací o sportování v Plzni

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]