ZAVŘÍT
Sportovní portál města Plzně

Plzeň čeká největší fotbalový turnaj školní mládeže v Evropě

REDAKCE


Největší fotbalový turnaj školní mládeže v Evropě bude 30. a 31. května hostit plzeňská Doosan Arena, uskuteční se 20. ročník McDonald´s Cupu. Svátek fotbalu vyvrcholí na stadionu ve Štruncových sadech, patronem jubilejního 20. ročníku se stal držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy Pavel Nedvěd. Legendární středopolař přicestuje osobně do Plzně podpořit všechny finalisty a předat jim poháry a věcné ceny od partnerů projektu. Vítězný tým získá zájezd do Turína na zápas slavného Juventusu.

„Pro Plzeň je sport důležitý, ať je to v jakékoliv disciplíně a kategorii. Důkazem je i to, že máme člena Rady města Plzně určeného přímo pro sport, snažíme se podporovat co nejvíce sportovních aktivit. I proto jsme moc rádi, že finále McDonald´s Cupu je u nás v Plzni,“ uvedl při čtvrtečním losování finále primátor Plzně Martin Zrzavecký, který nad akcí převzal záštitu. Tiskové konference a losování se spolu s ním za město zúčastnil i radní pro oblast podpory podnikání a sportu Petr Chvojka.

Jubilejní ročník turnaje odstartoval v září 2016 současně se začátkem nového školního roku. Na jeho organizaci se aktivně podílí více než 4200 pořadatelů. Zápasy se hrají ve dvou věkových kategoriích, 6 až 9 let a 10 až 11 let. Od 15. do 24. května se uskuteční jednotlivá krajská finále a patnáct vítězných družstev společně s pořadatelskou školou, kterou je 33. základní škola Plzeň, postoupí do finále. Ke 12. květnu se do turnaje zapojilo 5936 družstev z celé republiky, na trávníky vyběhlo 75642 dětí, reprezentovalo 2867 základních škol.

Losování finále se ve čtvrtek ujal asistent trenéra Viktorie Plzeň Pavel Horváth. Tým školy, kde působil legendární mládežnický trenér Josef Žaloudek, poslal Pavel Horváth do skupiny D s vítězi Jihočeského kraje, Kraje Vysočina a Středočeského kraje – jih.

Během dvacetileté existence McDonald´s Cupu si jej zahrálo 1,2 milionu mladých fotbalistů. Mezi malými hráči se objevili i současní reprezentanti, například Vladimír Darida, Tomáš Necid, Jiří Skalák, Tomáš Kalas, Jakub Rada, Václav Černý nebo Tomáš Koubek. V uplynulém 19. ročníku se do McDonald´s Cupu v České republice zapojilo téměř 80 tisíc dětí ve věku od šesti do jedenácti let, které hájily barvy 6033 družstev z 2957 základních škol.

Pořadatelem turnaje je Asociace školních sportovních klubů České republiky za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Fotbalové asociace České republiky. Jeho generálním partnerem je společnost McDonald´s ČR.

Text: Eva Barborková

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

ODEBÍRAT ČLÁNKY E-MAILEM

Pravidelný přísun informací o sportování v Plzni

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]