ZAVŘÍT
Sportovní portál města Plzně

Na Plzeň nezapomenu, vzkázal Matějů. Obránce okusí Premier League!

REDAKCE

Ta zpráva zapůsobila na začátku srpna jako velký šok. Fotbalový obránce Aleš Matějů přestupuje z plzeňské Viktorie do Brightonu, nováčka anglické Premier League! V jedné z nejprestižnějších soutěží světa je v této sezoně pětadvacetiletý Matějů třetím českým hráčem - po spoluhráči z Brightonu Jiřím Skalákovi a gólmanské legendě Petru Čechovi, který působí v Arsenalu.

Příbramský odchovanec Matějů, který je odchovancem Příbrami, podepsal s Brightonem tříletou smlouvu. Viktoria, kam přišel v létě 2015, za přestup dostane okolo 70 milionů korun. V plzeňském dresu odehrál Matějů 35 utkání v české nejvyšší soutěži a deset v evropských pohárech. V loňském předkole Ligy mistrů proti Razgradu dokázal i skórovat.

"Nabídka z Anglie se nedala odmítnout, i když mi Plzeň přirostla hodně k srdci. Klub, město i fanoušci," svěřil se Aleš Matějů ještě před odletem do Anglie. Není to pro něj první zahraniční angažmá, v dorosteneckém věku působil v nizozemském PSV Eindhoven. Letos v létě měl být krajní obránce jednou z opor českých "lvíčat" na mistrovství Evropy do 21 let v Polsku, jenže těsně před šampionátem se zranil a musel tým opustit.

Přestup do Premier League je určitě dokonalou satisfakcí za to, že jste o malé Euro přišel, že?
Jednoznačně, i když neúčast na turnaji v Polsku pro mě byla hodně smutná záležitost. Teď jsem šťastný, že se mi podařilo udělat takový významný krok ve své kariéře. Přestup do klubu, jako je Brighton, je pro mě neskutečný. Vážím si toho a udělám všechno, abych se v mužstvu prosadil. Je to anglická nejvyšší soutěž a to se nedalo odmítnout. Plzeň mi za ty dva roky přirostla k srdci, opouští se mi těžko, ale je to pro mě nová motivace a výzva.

Stihl jste se vůbec rozloučit s plzeňskými spoluhráči?
Klukům jsem popřál hodně štěstí a věřím, že se jim bude dařit. Doufám, že se s nimi budu ještě potkávat. Každopádně jsem moc rád, že jsem mohl všechny lidi ve Viktorce poznat. Je to skvělý klub, na který nezapomenu.

Na co budete nejvíc vzpomínat?
Budu si pamatovat na hodně zápasů, protože do Doosan Areny vždy chodilo hodně fanoušků a atmosféra byla vždy výjimečná. Rád budu vzpomínat na zápasy o Ligu mistrů, kde jsme předváděli hezký fotbal, i když se nám do základní skupiny postoupit nepovedlo. Samozřejmě nejvíc mi v mysli utkví asi souboj proti Razgradu, ve kterém se mi povedlo i vstřelit gól.

Bylo pro vás výhodou, že v Brightonu působí váš krajan Jiří Skalák, český reprezentant?
Určitě. S Jirkou jsem byl před podpisem smlouvy často v kontaktu, ptal jsem se ho, jak to v klubu chodí, na co se mám připravit. Je to malý klub s výbornými fanoušky a rodinnou atmosférou. O to víc se budu snažit, abych nezklamal. Je to motivace a velká výzva, na kterou se těším.

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

ODEBÍRAT ČLÁNKY E-MAILEM

Pravidelný přísun informací o sportování v Plzni

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]