ZAVŘÍT
Sportovní portál města Plzně

Mistrovství republiky otevřelo halovou sezónu

REDAKCE

Akademické mistrovství ČR patří každoročně k první akci halové atletické sezóny. Vrcholoví atleti, kteří dokážou skloubit náročnou přípravu sportovce s vysokoškolským studiem, si dali dostaveníčko v pražské hale na Strahově.

Náš klub se může pyšnit hned celou řadu těchto atletů, kteří patří k republikové špičce a stejných úspěchů jako na sportovišti dosahují i při studiu na akademické půdě. Tato velmi vzácná kombinace vrcholového sportu a vysokoškolské studia je napříč sporty velmi vzácná. To ovšem neplatí v atletice, kde jsme na oba tyto úspěchy a činnosti po právu na naše členy pyšni.

Letošní mistrovství nám nadělilo 5 individuálních a 7 týmových cenných kovů. Výškař Josef Adámek získal stříbrný kov a pro stejné umístění si doběhla na trati 60m př. Anna Křížková. Dvě bronzové medaile patří po dnešku čtvrtkařům Maruštíkovi a Přástkové. Bronzovou medaili vybojovala i Tereza Jonášová na 800m. Zlatá tečka za celým šampionátem byla při týmové disciplíně 4x200m, kdy jak kategorii mužů tak žen ovládli naši atleti a slaví zlato.

Z titulu akademického mistra ČR se tak mohou radovat Maruštík, Hes, Bluďovský, Jonášová, Benešová, Meczlová a Přástková. Obrovská gratulace všem našim sportovně a intelektuálně nadaným členům klubu a velké díky Vám, kteří podporujete náš klub a výchovu těchto skvělých lidí a sportovců.


Černý Michal
AK Škoda Plzeň

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

ODEBÍRAT ČLÁNKY E-MAILEM

Pravidelný přísun informací o sportování v Plzni

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]