ZAVŘÍT
Sportovní portál města Plzně

Memoriál Karla Šulce se opět vydařil

REDAKCE

Memoriál Karla Šulce Plzeň

Již 27. ročník Memoriálu Karla Šulce proběhl na lochotínském sídlišti v termínu 5. - 7. 5. 2018.

Pořadatelem bylo DHC Plzeň společně s 31. ZŠ Plzeň, v jejímž areálu se hlavní část celé akce odehrála. Do Plzně našlo cestu celkem 81 družstev z celé České republiky. Nejdále to měl celek ze Zlína.

Krásné slunečné počasí provázelo všechny účastníky po celý prodloužený víkend. 

Hrálo se v pěti kategoriích (Přípravka, Minižačky 4+1 Amatér, Minižačky 4+1 Profi, Minižačky 6+1 a Mladší žačky). Turnaj probíhal současně na sedmi hřištích - "velká házená" se hrála na dvou venkovních plochách s umělou trávou, v hale 31. ZŠ a dále na tartanovém hřišti na Gymnáziu Františka Křižíka. Miniházená se hrála na hřištích s tartanovým povrchem - na hlavním hřišti byla postavena dvě menší - a dále na hřišti na košíkovou.

Turnaje se zúčastnilo celkem 782 hráček, bylo odehráno 393 utkání a bylo vstřeleno 4726 gólů ve třech kategoriích, kde se počítaly výsledky, a několik stovek dalších gólů padlo v utkáních, kde se nepočítaly výsledky (Minižačky 4+1 Amatér a Přípravka).

Program turnaje byl jako vždy pestrý. Po skončení sobotního hracího dne následovala večer soutěž v sedmičkovém rozstřelu. V neděli opět naplno vypukl zápasový kolotoč. A kdo zrovna nehrál, mohl si zaskákat na skákacím hradu. Spousta hráček se také osvěžila v blízké fontáně v parku u bazénu. A večer se všichni společně sešli v hale na filmové představení Sněhová královna: Tajemství ohně a ledu.

Memoriál Karla Šulce Plzeň

Pondělí už bylo ve znamení závěrečných turnajových klání. V 11:30 pak za velkého zájmu všech zúčastněných hráček proběhla autogramiáda s odchovankyň plzeňské házené Markéty Jeřábkové a Dominiky Zachové.

Pak už byl čas vyhlásit výsledky - ve 12:00 h proběhlo slavnostní vyhlášení pro miniházenkářské kategorie a ve 13:00 pro "velkou házenou". Při něm si každé družtstvo mohlo zažít svou chvilku slávy na červeném koberci. Ceny předávali významní hosté - kromě obou reprezentantek také zástupce odboru sportu Města Plzně Ing. Přemysl Švarc, zástupce městského obvodu Plzeň 1 místostarosta Jiří Uhlík, ředitelka nadace 700 let Alena Kozáková a také ředitel školy Václav Fišer. 

Celý turnaj by nebyl možný nejen bez řady sponzorů, ale hlavně bez desítek organizátorů (dobrovolníků) a samozřejmě bez pomoci rodičů! Díky Vám všem!

Velká pochvala patří také všem účastníkům, kteří společně dokázali vytvořit skvělou, nezapomenutelnou, pohodovou atmosféru!

Fotky z turnaje jsou průběžně přidávány na rajče DHC Plzeň

Kompletní výsledky včetně střelkyň branek najdete na turnajových stránkách.

Zdroj: www.dhcplzen.cz

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

ODEBÍRAT ČLÁNKY E-MAILEM

Pravidelný přísun informací o sportování v Plzni

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]