ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Rezervace a výběr sportoviště bez námahy?
Zkus SportCentral.
Největší přehled sportovišť v ČR
Rezervuj svou aktivitu snadno, rychle a zdarma
Získej slevy a výhody
Vše zařídíš na jednom místě
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit
Plzeň - sportovní přehled

Je dobře, že nezdravá rivalita plzeňských klubů skončila, míní házenkářka Linda Galušková

REDAKCE

Letos na jaře jako kapitánka slavila s ženským týmem DHC Plzeň vítězství v první lize a postup do WHIL, společné česko-slovenské soutěže. Teď už se házenkářka Linda Galušková chystá na novou sezonu, ve které se plzeňský klub po čase objeví mezi elitou.

„Věřím, že máme kádr natolik silný, že se v interlize dokážeme udržet. Že některé slovenské i české týmy dokážeme porazit, i když máme mladý tým. Na soutěž se těšíme,“ uvedla jednadvacetiletá Galušková, střední spojka DHC Plzeň.

Česko-slovenskou interligu už jste poznala v dresu Sokolu Písek, kde jste hostovala. Je to teď jiný pocit?

Určitě to bude jiné. V Písku byla skvělá parta, hrála jsem tam moc ráda. Ale tady jsem doma, se spoustou holek jsem vyrůstala od šesti let, jsme vlastně jako rodina.

Pro většinu týmu to bude velký skok. Zatímco v první lize jste patřily mezi favoritky, teď vás řadí to role outsiderů. Jak ten tlak zvládnout?

Mluvíme o tom, je jasné, že nastane trochu jiná situace. Nemůžeme čekat, že vyhrajeme tři čtvrtiny zápasů. Ale musíme zůstat pozitivní, do každého zápasu jít naplno a i z porážek si vzít to dobré. Chceme ukázat, že na interligu máme.

Co bude plzeňský tým v interlize zdobit?

Jsme přece krásné holky! Ale vážně... Interliga je o něčem jiném než první liga. Je to fyzicky náročná soutěž, hraje se to hodně na sílu. Což není úplně náš styl. My chceme předvádět rychlou házenou plnou pohybu. Důležité bude, jak se dokážeme prosadit střelecky.

Je důležité, že po letech rivality dokázaly najít společnou řeč tři ženské kluby z Plzně?

Určitě! A musím přiznat, že zezačátku jsem byla až překvapená, protože ta rivalita byla vážně občas hodně nezdravá. První zlom přišel před minulou sezonou. Jako hráčky Slavie jsme přešly pod hlavičku DHC, kde byly výborné mladé holky. A ve WHIL nás posílí i pár holek z HC Plzeň. Známe se navzájem, nemáme mezi sebou žádný problém. Já osobně jsem s řadou z nich působila i v akademickém týmu, takže máme na co navázat. A tým se podařilo doplnit i z jiných klubů.

Když se vrátíme do minulé sezony. Kdy jste začala věřit, že dokážete postoupit do interligy?

Já věřila od prvního kola. Přesto, že hned v něm se nám vůbec nepovedlo derby právě proti HC Plzeň. To nás vrátilo do reality. Potřebovaly jsme ještě trošku času, abychom se na hřišti sehrály. Ale rychle si to sedlo a začala vítězná série. Patřily jsme mezi favoritky soutěže a já jsem ráda, že jsme to potvrdily.

V čem byl největší problém?

Pro mě jako střední spojku bylo složité osvojit si všechny signály. Některé jsme měly ve Slavii, holky z DHC zase jiné. První týdny a měsíce dostala paměť zabrat, abych si všechno zautomatizovala.

Teď už se blíží start interligy, která se v příští sezoně bude hrát jako MOL liga. A hned na úvod, 5. září, vás čeká domácí premiéra proti Slavii Praha. V ní působí vaše sestřenice Veronika, bude to o to pikantnější?

Bude to hodně zajímavé. Už jsme proti sobě nastoupily, když jsem hostovala v Písku, a nebylo to nic příjemného. Neumíme ani nechceme proti sobě hrát. Známe se dokonale, stačí náznak a obě víme, co ta druhá udělá. Sama jsem zvědavá, jak to bude vypadat...

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

ODEBÍRAT ČLÁNKY E-MAILEM

Pravidelný přísun informací o sportování v Plzni

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]