ZAVŘÍT
Sportovní portál města Plzně

Atletky ze Škody Plzeň první mezi českou elitou!

REDAKCE

O takový titulek se zasloužily plzeňské atletky klubu AK Škoda Plzeň na 2. kole Česká spořitelna extraligy v Ostravě, když předčily všechny zbylé týmy tentokrát i včetně pražského USK. Polepšily si tak oproti prvnímu kolu, na kterém skončily druhé právě za ženami z Univerzitního sportovního klubu. A co víc, atletky plzeňské Škodovky se o tento nevídaný kousek postaraly tentokrát bez svých zahraničních posil a největší opory semifinalistky olympijských her Oleny Kolesnychenko. S její neúčastí se bodovými pilíři týmu staly Tereza Petržilková, Anna Švecová a Tereza Hrochová.

V součtu po dvou základních kolech se tak tým škodovaček dělí o první místo se ženami USK Praha, za které nastupují takové hvězdy jako Rosolová, Klučinová, Hrubá, Ptáčníková a další. Jedná se o vskutku historický týmový atletický úspěch nejen města Plzně, ale celé západočeské oblasti. Za celou historii klubu, který letos slaví krásné 70leté výročí své existence, nešly atletky do finále MČR s takovými ambicemi a nebyly zároveň rovnocennými soupeři plně profesionálních týmů.

Veškerá koncentrace bude nyní upřena na velké finále Mistrovství ČR družstev, kde budou moct atletky plzeňské Škodovky svou fantastickou jízdu dokonat. Celé se to totiž rozlouskne 10. září před jejich domácím publikem v Plzni!

Muži plzeňské Škodovky se na druhém extraligovém kole umístili na opačném pólu startovního pole a osmé místo na postup do plzeňského finále nestačí. Navzdory skutečnému nasazení a bojovným výkonům to pro ně znamená jediné. Účast v baráži o setrvání v extralize pro rok 2018, která se koná 9.9. 2017 v Opavě.

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

ODEBÍRAT ČLÁNKY E-MAILEM

Pravidelný přísun informací o sportování v Plzni

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]