ZAVŘÍT
Sportovní portál města Plzně

Zalyžujte si v rodinném zimním středisku Mitterdorf

REDAKCE

Skiareál Mitterdorf, který se nachází v Bavorsku osm kilometrů za hraničním přechodem Strážný, nabízí lyžování především pro rodiny s dětmi. Patří mezi nejvýše položené areály na Šumavě, což zaručuje přírodní sníh po celou zimu. Areál je od poloviny prosince otevřený denně od 9 do 16 hodin, všechny vleky jsou v provozu. Celodenní skipas vyjde dospělého lyžaře na 23 euro, celodenní rodinný skipas s jedním dítětem vyjde na 48 euro, se dvěma a více vlastními dětmi na 56 euro.

Skicentrum Mitterdorf - mapa sjezdovek a vleků

Středisko nabízí šest kilometrů sjezdovek, tři modré, dvě červené a jednu černou sjezdovku, která splňuje parametry FIS. Na zdejší červené sjezdovce se pravidelně koná Mistrovství Německa v synchronním lyžování. Na vrchol přepraví lyžaře pět různých vleků. K dispozici jsou dále dvě ohřívárny k odpočinku, dětský koutek s možností hlídání dětí od dvou let a tři půjčovny lyží. Večerní lyžování probíhá každou středu a pátek od 18 do 21 hodin, a to na modré a černé sjezdovce.

Sjezdovka Almberg - skiareál Mitterdorf

Mitterdorf pro děti nabízí dětský lyžařský cirkus, kde v lyžařských školách učí česky hovořící instruktoři. Dané centrum obsahuje tři zastřešené přepravní koberce, lyžařský kolotoč, snowtubingovou dráhu, ski-bob dráhu a ohřívárnu k odpočinku. Celodenní vstupenka do dětského lyžařského cirkusu vyjde na šest euro pro děti do 15 let.

Lyžařská škola Mitterdorf

Děti si mohou také užít sáňkařskou dráhu na vrcholu hory Almberg, měří 200 metrů a je otevřena denně od 9 do 16 hodin. Sáňkaři mohou využívat 200 metrů dlouhý zastřešený pojízdný koberec. Cena jízdenky je 5 euro na dvě hodiny, na místě je možno zapůjčit sáně či boby.

Lyžařské středisko Mitterdorf

Mitterdorf nabízí také 25 kilometrů pravidelně udržovaných běžeckých tratí na klasiku i bruslení v okolí hory Almberg. Z daného střediska jsou snadno dostupné běžecké tratě v Národním parku Šumava kolem Strážného a Českých Žleb, tyto tratě jsou málo frekventované a vedou skutečnou panenskou přírodou s nádhernými výhledy.

Mitterdorf byl vyhlášen jedním z nejlepších ski center pro děti v hodnocení skiareálů německého Skigebiete-Test.de! Parkování u skiareálu je bezplatné.

Text: Adriana Jarošová

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

ODEBÍRAT ČLÁNKY E-MAILEM

Pravidelný přísun informací o sportování v Plzni

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]