Plzeň - sportovní přehled

Slovenský Šamorín hostil nejlepší vrhače Evropy

REDAKCE

Slovenský Šamorín hostil nejlepší vrhače Evropy. V české reprezentaci při dvoudenním klání byli vidět i dva škodováci - dvojčata Jakub Forejt a Michal Forejt. Věkem oba stále ještě junioři se zde šli popasovat s dospělou konkurencí.

Naprosto senzačně si zde počínal Jakub Forejt, když obsadil konečné 7. místo v kategorii do 22 let. Osmnáctiletý mladíček tak napodobil umístěním svého bratra z loňského roku, kdy to byl právě Michal Forejt, který obsadil rovněž sedmé místo.

V Konkurenci nejlepších závodníků z 21 zemí se vybičoval k novému osobnímu rekordu 54,72 m, a zahájil tak diskařskou sezónu možná lépe než si sám myslel. V chladném a deštivém závodě se každým pokusem zlepšoval a opět dokázal, že čím větší závod, tím větší touha uspět.

Michal Forejt se bohužel na rozdíl od svého bratra v nepříznivých klimatických podmínkách nedokázal srovnat s technikou. Vzhledem k tomu, že Michal startoval v kategorii s muži, nebylo cílem konečné umístění, ale zahájit sezónu hodně kvalitním výkonem. To se bohužel výkonem 50,85 m nepovedlo. Jak se říká otřepaně, ale pravdivě ve sportu. Někdy to jde samo a někdy ani sami nevíte, proč to nejde. A tak, když se jednomu z našich dvojčat nedaří, je tady ten druhý, který zajisté uspěje, protože se může opřít právě o podporu toho druhého. V tom je jejich kouzlo a síla. A my jsme moc rádi, že podporujete právě náš klub AK ŠKODA Plzeň.