Find out who trains your friends
Hire trainer
Pilsen - sports overview

Škodovácká družstva nadchla ve finálovém klání

Atletická sezóna družstev mužů a žen je u konce a na takovýto konec se bude v atletickém okolí a klubu dlouho vzpomínat. Extraligový tým mužů AK ŠKODA Plzeň doslova na poslední chvíli a malým zázrakem proklouzl do finálového klání, které hostilo Uherské Hradiště.

Na neutrální půdě si to o titul mistra ČR rozdalo šest nejlepších družstev. K překvapení všech přítomných i vedení klubu AK Škoda Plzeň skončili muži jen stupínek pod medailemi na konečném čtvrtém místě za týmy Dukly Praha, Olympu Praha a Univerzity Brno.

Ve velké euforii závodící tým ukázal, že i v atletice je vše možné. Ve velkou one man show proměnil pro sebe toto finále náš Vasyl Koval, když na 3000m př. bral zlato a o pár minut později dokončil 1500m na druhém místě. Skvěle si vedl i Patrik Hájek v kladivu, když nenašel soupeře a bodovou jistotou klubu byl i účastník ME v Berlíně Jiří Kubeš a velkou pochvalu zaslouží i M. Forejt nebo Josef Adámek.

Družstvo žen obhajovalo z loňského roku bronzové medaile a očekávala se napínavá soutěž až do posledního startu. To se nakonec potvrdilo. Tým žen AK ŠKODA Plzeň skončil na celkovém pátém místě o 2,5 bodu.

Pro Vaši lepší představu od medailového umístění dělilo ženy po celém víkendovém klání ve 20 atletických disciplínách v součtu jen o pár centimetrů nebo setin lepší výkon v některé disciplíně. Před závěrečným výstřelem byl tým klubu AK Škoda Plzeň dokonce ještě na medailových příčkách. Tak byla letošní sezóna vyrovnaná. Nebýt však velkého počtu dlouhodobě zraněných opor zajisté by plzeňský atletický klub obhajoba bronzu neminula.

Fantasticky se na tomto finálovém úspěchu podílela Jana Reissová, když zvládla těžko uvěřitelnou kombinaci disciplín skoku o tyči, kde skončila na 4. místě, aby vzápětí na 400m př. doběhla na druhé pozici. Alex Bezeková a Tereza Petržilková, jak je u nich zvykem v týmových soutěží, patřily k velkým oporám a končily naprostým vyčerpáním po absolvování celkem osmi disciplín. Ve skvělé formě se předvedly i Demianiuk, Tichá nebo Kárníková.

Přestože klub AK Škoda Plzeň nekončí sezónu ziskem týmové medaile v kategorii dospělých, zařadila se jeho družstva v roce 2018 mezi TOP republikové týmy. V celkovém součtu mužů a žen jsou před atletickým klubem jen dva profesionální týmy a to Dukla Praha a Olymp Praha. Klub AK Škoda Plzeň děkuje všem za podporu.