ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Rezervace a výběr sportoviště bez námahy?
Zkus SportCentral.
Největší přehled sportovišť v ČR
Rezervuj svou aktivitu snadno, rychle a zdarma
Získej slevy a výhody
Vše zařídíš na jednom místě
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit
Plzeň - sportovní přehled

Primátor, hejtman i radní slanili na zkoušku, v pátek tím zahájí Sportmanii

REDAKCE

Slanění na zkoušku před pátečním slavnostním zahájením Letní Sportmanie Plzeň 2017 si dnes ze střechy OC Plzeň Plaza vyzkoušeli primátor města Plzně Martin Zrzavecký, radní pro oblast podpory podnikání a sportu Petr Chvojka a hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard. Pod dohledem cestovatele a horolezce Jana Trávníčka, který má v rámci Sportmanie na starost lezecké sporty, zdolali výšku zhruba třiceti metrů.

„Vyschlo mi z toho v krku. Bylo to vůbec poprvé, co jsem něco podobného zkoušel, mám strach z výšek, takže pro mě to byl velký adrenalinový zážitek, ale je to skvělé,“ reagoval bezprostředně po slanění primátor Martin Zrzavecký. Nejtěžší bylo podle jeho slov přehoupnout se přes hranu střechy.

„Bylo to hodně zajímavé. Nahoře ve 30 metrech je ten adrenalin určitě pumpovaný do žil, mozek si umí vyhodnotit, že je to vysoko. Ale když už si potom sednete a začnete se odrážet od zdi, tak je to celkem hezký pocit,“ řekl plzeňský radní Petr Chvojka. I on absolvoval slaňování poprvé v životě.

Naopak hejtman Josef Bernard už podobné adrenalinové zážitky prožil. „Teď jsem přijel z Dolomit, takže výšky znám. Je ale pěkné si to zkusit,“ uvedl Josef Bernard.

„Řekl bych, že se trochu hecovali, jeden před druhým nechtěli dělat slabocha, takže do toho šli. Nesmíte jim nechat možnost na váhání, nesmíte se jich na té střeše už ptát, zda chtějí či nechtějí,“ doplnil Jan Trávníček, který se svými kolegy všechny tři slaňující jistil shora na nezávislém laně.

Slanění „na ostro“ bude součástí pátečního slavnostního zahájení Letní Sportmanie Plzeň 2017. Slavnostní zahájení startuje ve 20 hodin. Při sportovně laděné show se projde nad hlavami diváků na laně ve výšce kolem 25 metrů jedna z nejlepších highlinerek na světě Anna Kuchařová. Na diváky také čeká vystoupení na slackline neboli napnuté pásce v podání Michala Pírka a Lukáše Černého, známých z televizní show Česko Slovensko má talent. Večer vyvrcholí koncertem skupiny Support Lesbiens. Vstup na zahájení, stejně jako na všechny akce Sportmanie, je zdarma.

Letní Sportmanie Plzeň 2017 nabídne od 18. do 27. srpna v areálu za OC Plzeň Plaza téměř padesátku stanovišť s nejrůznějšími sporty rozdělenými do deseti sekcí. Jsou jimi vodní svět, lezecké a lanové centrum, fit park, sporty pro handicapované, střelecké sporty, kolektivní sporty, pálky a rakety, atletika, sporty na kolech, bojové sporty. Jedním z hlavních lákadel bude Jump Aréna, největší outdoorová sestava trampolín o rozměru 30 krát 15 metrů. Lidé se v rámci Letní Sportmanie Plzeň 2017 mohou zúčastnit také běžeckých překážkových závodů, besed se sportovci, přednášek o zdravém životním stylu, připraveno je i každodenní ranní cvičení pod dohledem profesionálních lektorů a další zajímavosti.

Text: Eva Barborková

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

ODEBÍRAT ČLÁNKY E-MAILEM

Pravidelný přísun informací o sportování v Plzni

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]