ZAVŘÍT
Sportovní portál města Plzně

Máme ty nejvyšší ambice, říká trenér plzeňských Akademiků Tomáš Ceperko

REDAKCE

Do své čtvrté sezony v Evropské univerzitní hokejové lize vstoupil na přelomu září a října tým Akademici Plzeň. Univerzitní výběr chce navázat na loňský bronzový úspěch, kdy v semifinálové sérii těsně podlehl Banské Bystrici. Třetím rokem stojí na lavičce plzeňského celku mladý trenér Tomáš Ceperko a věří, že se svými svěřenci může dosáhnout na další úspěch.

„Prvním cílem je postupová šestka, pak se uvidí. Ambice ale máme ty nejvyšší, tým se výrazně posílil. Ale samozřejmě respektujeme také sílu soupeřů,“ říká Tomáš Ceperko, absolvent Pedagogické fakulty ZČU v Plzni (obor Tělesná výchova a sport), který jako trenér působil i u žákovských výběrů Meteoru Třemošná, v krajské lize vedl KLH Božkov a nabíral zkušenosti také na stáži v USA.

Jak se tvořil kádr plzeňských Akademiků pro letošní sezonu?

Musím říci, že bylo z čeho vybírat. Jen na zářijový tryout, kterým začal předsezónní kemp, dorazilo hned devatenáct hokejistů odhodlaných porvat se o místo v kádru univerzitního týmu. Nakonec jsme ze 43 adeptů vybrali 33 hráčů. Máme nyní šest kompletních formací, v té šesté jsou náhradníci působící v krajské lize. Ty průběžně sledujeme a v případě potřeby využíváme.

Jsou v týmu i hráči se zkušenostmi z ligových soutěží?

Z nových tváří hráli například obránce Petr Mrázek a útočník Tomáš Kučera druhou ligu v Klatovech, Matěj Polata působil v nejvyšší dánské soutěži, juniorskou extraligu v Plzni či Karlových Varech hráli Dominik Beer, Jakub Pokorný, ve Zlíně Petr Strmiška. Během září s námi začal trénovat i útočník Jakub Koreis, kterého představovat určitě netřeba.

Kde je největší síla týmu?
Jsme hodně ofenzivní, ale musíme víc zapracovat na obranné činnosti. Trošku snížit ego, protože jde o týmový úspěch. Prvním cílem je dostat se v základní části mezi první šestku. Východní divize se rozrostla už na 13 účastníků ze čtyř zemí, v novém systému si právě elitní šestka zajistí postup do play-off a v nadstavbě bude bojovat o co nejlepší výchozí pozici pro čtvrtfinále. Zbylých sedm celků se pak popere o dvě zbývající místa.

Po minulé sezoně jste přebral cenu pro nejlepšího trenéra roku. Byla to pro vás velká pocta?

Byla to pocta i závazek zároveň. Navíc Filip Malota získal cenu za nejlepšího manažera sezony a Vilém Franěk trofej za mediální rozvoj Evropské univerzitní ligy. Je to odměna pro celý klub a potvrzení, že práci se snažíme dělat co nejlépe a má smysl. Propagace EUHL je na velmi vysoké úrovni a myslím si, že bude stále stoupat.

Jaké jsou vlastně podmínky, aby mohl hokejista nastupovat za univerzitní tým?
Musí být student střední nebo vysoké školy, nebo být maximálně rok po absolvování vysokoškolského studia.

Kromě evropské soutěže pořádáte tradičně také atraktivní zápas vysokoškoláků Bitva o Plzeň. Kdy se na něj fanoušci mohou těšit letos?

Ani letos samozřejmě diváky neošidíme. Bitva o Plzeň se uskuteční 22. listopadu už popáté a tentokrát v Home Monitoring Areně. Jinak totiž domácí zápasy hrajeme v Kooperativa Areně na Košutce. Na stejném místě odehrajeme 6. prosince také utkání s Technikou Praha v rámci akce Plyšáková bouře. A se studenty středních a základních škol se uvidíme na třetím ročníku akce Z lavic na zimák.

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

ODEBÍRAT ČLÁNKY E-MAILEM

Pravidelný přísun informací o sportování v Plzni

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]