ZAVŘÍT
Sportovní portál města Plzně

Hokejový útočník Roman Přikryl, aneb cesta z Hrádku do extraligy

REDAKCE

Vyrůstal v Hrádku, kousek od Rokycan, kde na zimním stadionu také poprvé obul brusle. A brzy Roman Přikryl ukázal, že v něm dřímá zajímavý hokejový talent. Záhy se přesunul do Plzně, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi, góly a nahrávky střádal mladý útočník také v reprezentačních výběrech od  16 do 20 let. V sezoně 2014/2015 si poprvé zahrál v dresu Škody dospělou extraligu, zatím největší prostor ale dostal na ledě až v minulé sezoně, kdy hostoval v prvoligovém Kladně.

"Byl jsem rád, že jsem do Kladna šel. Nastupoval jsem tam ve druhé formaci, hrál všechna oslabení. Ve škodovce bych se do prvních tří útoků určitě nevešel a hostování v Kladně mi pomohlo víc, než kdybych z Plzně jezdil někam do druhé ligy," svěřuje se Roman Přikryl, který v únoru oslavil 22. narozeniny.

Teď dostává další šanci v Plzni. S týmem trenérů Čiháka a Hanzlíka je od začátku letní přípravy a věří, že v příští sezoně se víc prosadí i v nejvyšší soutěži, ve které zatím odehrál 46 utkání.

Těšíte se, že rodiče a kamarádi to budou mít na zápasy zase blíž než do Kladna?

Určitě. Přítelkyni mám sice v Plzni, ale k rodičům do Hrádku jezdím často. Jsou rádi, že to budou mít na hokej blíž, i když i do Kladna za mnou jezdili docela pravidelně.

Jak hodnotíte uplynulou sezonu v dresu kladenských Rytířů?
Byl jsem tam hodně spokojený, měl jsem na ledě dost prostoru a nic mi tam nechybělo. Bohužel, nepovedlo se naplnit ambice, které klub měl, tedy návrat do extraligy. Jihlava nás ve čtvrtfinále porazila v sedmém utkání, bylo to obrovské zklamání. Kladno budu dál sledovat a jsem zvědavý, jak se mu bude dařit v příští sezoně.

V kabině jste měl šanci potkávat skvělé hráče, za Kladno hráli zkušení borci Ton, Burger či Tenkrát. Jaká to byla zkušenost?

Pro mě něco úžasného. Pořád jsem je sledoval, na trénincích i v zápase, vždyť to jsou hráči, které jsem obdivoval odmala. Bylo skvělé, že jsem s nimi mohl být v jedné šatně. Vůbec, celý mančaft byl dobře poskládaný - starší i mladší hráči, fungovalo to. O to víc je škoda, že se postup nepovedl.

Teď vás čeká nová výzva v Plzni. Bude hodně těžké vybojovat si místo v sestavě?

Jsem hlavně moc rád, že můžu být zpátky v Plzni, i když mi na Kladně nic nechybělo. A boj o místo? Ten je těžký každý rok. Porvu se s tím, jak to půjde a budu se snažit získat co nejlepší pozici. Uvidíme, co pak přinesou přípravné zápasy. V Plzni se kádr obměnil, ale tak to bývá každý rok, že někdo přijde a někdo odejde. Teď je ten odliv o něco větší, my se s tím musíme srovnat a udělat všechno pro to, aby příští sezona byla lepší než ta minulá.

V čem jste se za ten rok na Kladně hokejově změnil?

Člověk se především pořádně vyhraje. Když jste na ledě hodně času, sebevědomí roste, víc si věříte. Je to rozdíl, než když máte za zápas jen pár střídání.

Dá se WSM Liga srovnat s extraligou?

Jsou tam rozhodně zápasy na extraligové úrovni. Zhruba prvních pět šest celků první ligy se může měřit se spodkem extraligy. Koneckonců, potvrdila to i baráž, kde Jihlava slavila postup. Ale samozřejmě jsou tam pak velké rozdíly s týmy, které jsou na spodku tabulky.

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

ODEBÍRAT ČLÁNKY E-MAILEM

Pravidelný přísun informací o sportování v Plzni

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]