ZAVŘÍT
Sportovní portál města Plzně

Extraliga je velká výzva, říká hokejový gólman Dominik Frodl

REDAKCE

Je dalším důkazem, že hokejová Plzeň chce pracovat s mladými gólmany. Jednou z posil Škody pro příští extraligovou sezonu se totiž stal 22letý Dominik Frodl, který přišel z pražské Slavie. Tam patřil k nejlepším brankářům WSM Ligy, druhé nejvyšší soutěže. Teď má před sebou novou výzvu, prosadit se i mezi českou elitou.

„Přišel jsem s pokorou. Ale když chcete něco dokázat, máte v sobě zabudované, že se chcete posouvat a být co nejlepší. U gólmanů to znamená odchytat co nejvíc zápasů a podávat dobré výkon,“ postavil si Frodl před sebe smělý cíl.

Ryšavý brankář je odchovancem Slavie, v extralize bude úplným nováčkem.

Těšil jste se na spolupráci s Rudolfem Pejcharem, který je v Plzni koučem gólmanů? Vaši předchůdci Mazanec, Machovský i Svoboda se ze Škody dostali až do zámoří.

No já bych mu tu bilanci taky nechtěl zkazit. Ale mě by asi museli píchnout nějaký růstový hormon, abych se do Ameriky dostal... Ale na pana Pejchara jsem se moc těšil, slyšel jsem na něj jen samou chválu. A to, že se od něj tři gólmani dostali až do Ameriky, je důkaz, že svoji práci dělá moc dobře. Doufám, že nám to bude klapat.

Měl jste po minulé sezoně i jiné nabídky než Plzeň?

Jedna zajímavá tam byla. Ale Plzeň o mě měla zájem už loni, kdy jsem však byl ve Slavii ještě pod smlouvou. Teď se ozvala znovu a  všichni okolo mi Plzeň doporučovali. Probíral jsem to hlavně s Romanem Málkem, který je ve Slavii trenérem brankářů. Před lety tady chytal a Plzeň mi jednoznačně doporučil. Jak klub, tak město.

Původně jste měl přijít jako gólman číslo dvě za Miroslava Svobodu, ale ten nakonec podepsal smlouvu s Nashvillem. Překvapilo vás to?

Možná se to úplně nečekalo, ale pro mě se tím nic nezměnilo. V tu chvíli jsme zůstali v týmu já a další mladík Kristián Kolář. Bylo jasné, že vedení bude ještě dalšího brankáře shánět.

Těšíte se na premiérovou sezonu v extralize?

Budu pracovat na sto procent a uvidí se, kolik šancí dostanu. V extralize budu prvním rokem, ještě jsem si k ní vlastně ani nepřičichl. Čeká mě spousta poznávání.

Nejdřív ale náročná letní příprava, kterou hráči nemilují. Brankáři asi nejsou výjimkou, že?

Samozřejmě se nemůžeme dočkat, až v červenci vyjedeme na led. Komu by se chtělo běhat v lese v horku. Led je to, co děláme, hokej nás baví a živí a všichni se na to těšíme. Letní příprava je ale nezbytná část všeho. A já navíc přes léto hraji ještě in-line hokej, to je pro mě další zpestření.

Plánujete v Plzni bydlet, nebo budete z Prahy dojíždět?

Našel jsem si bydlení. V Praze bydlím na opačném kraji od Plzně, to cestování by bylo složité a člověk by si vůbec neodpočinul. Projíždět ranní Prahou není žádná show. Takže budu rád Plzeňák.

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

ODEBÍRAT ČLÁNKY E-MAILEM

Pravidelný přísun informací o sportování v Plzni

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]