ZAVŘÍT
Sportovní portál města Plzně

Dobrovolně skončil ve Viktorce, teď Tomáš Vnuk září jako futsalista

REDAKCE

V patnácti letech dobrovolně zabrzdil "velkou" fotbalovou kariéru. Tomáš Vnuk tehdy i přes zákaz plzeňské Viktorie vyrazil na futsalové mistrovství České republiky do 16 let v Brně a s Indossem Plzeň vybojoval stříbro. Ve Viktorce skončil, fotbal už hrál jen v nižších soutěžích. Zato ve futsalu postupně zářil. Uplynulou sezonu hostoval v Benagu Zruč nad Sázavou, jednom z nejlepších českých klubů, s národním týmem odehrál turnaj v Číně. Teď se vrací do Plzně a v příští sezoně by měl být hlavní oporou Indossu v nejvyšší soutěži. A stále k tomu kloubí i fotbalový um, hraje ho momentálně v Německu.

"Nabídek bylo víc, mnohdy i lepších, jak finančně, tak futsalově. Ale já nakonec volil rozumem a jsem přesvědčený, že jsem se rozhodl správně," uvedl po návratu pro klubový web Tomáš Vnuk, který letos v prosinci oslaví 24. narozeniny.

Co tedy nakonec převážilo pro plzeňský Indoss?
Důvody jsou dva. Tím prvním škola, příští rok mě čekají dvoje státnice a diplomová práce. A druhým příchod trenéra Davida Friče do Plzně. Právě on o mě velmi stál, čehož si moc vážím. Plzeň má díky panu Fričovi skvělého kouče a velkého odborníka. Naše ambice v příští sezoně budou velké a věřím, že budeme hrát na špičce tabulky. A tajně doufám i v medailové umístění.

Změnil jste se futsalově během ročního hostování v Benagu?
Především jsem se zklidnil. Když na vás trenér nekřičí a hra má systém, hrajete více uvolněně a nemáte potřebu zbytečně diskutovat s rozhodčími. I po taktické stránce byla sezona v Benagu přínosem, hodně mi v tom dal trenér Simitči. A když vidíte třeba Brazilce Marcela, jak si ve svém věku na tréninku přidává, motivuje vás to a všechno děláte i na trénink na 110 procent. Osobně se mi celkem dařilo, bohužel, mysleli jsme na lepší umístění.

Benago překvapivě neprošlo do finále, bylo to pro vás velké zklamání?
Jednoznačně, náš cíl bylo minimálně finále, já jsem věřil i v zisk titulu. Proto tu sezonu musím hodnotit jako neúspěšnou.

Přitom vám přinesla i pozvánku do reprezentace a účast na turnaji v Číně. Jak na něj vzpomínáte?
Bylo to před baráží o Euro a z tohoto pohledu pro nás bylo důležité, že jsme ten turnaj vyhráli. Zápas od zápasu jsme se v Číně zlepšovali. Já jsem měl radost, že jsem od trenéra dostal důvěru, odehrál jsem všechny zápasy a myslím, že jsem se odvděčil dobrými výkony. Nastupoval jsem ve čtveřici s Kovácsem, Seidlerem a Belejem a myslím, že jsme si skvěle sedli.

Teď se od vás kvalitní výkony budou čekat v Plzni. Těšíte se na fanoušky, které dobře znáte?
Samozřejmě, moc! Umí udělat skvělou atmosféru. A nezapomenu za jejich pokřik v minulé sezoně "Vnouče patří do Plzně". Ten mi udělal obrovskou radost. Snad jim to vrátím.

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

ODEBÍRAT ČLÁNKY E-MAILEM

Pravidelný přísun informací o sportování v Plzni

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]