ZAVŘÍT
Sportovní portál města Plzně

Atletické medaile z terénu

REDAKCE

Fantazie fantastická. Tomáš Jaša senzačně bronzový na MČR v krosu mužů a žen. V Kostelci u Stříbra se přesně po 60 letech uskutečnilo mistrovství republiky v krosu. Místo, kde se v roce 1958 proháněl i legendární Emil Zátopek, přivítalo kompletní českou atletickou špičku.

Náš Tomáš Jaša, rodák z nedalekých Kladrub, se celý rok upínal právě na tento závod. Místo a trať, kde zná každý drn a naběhal zde nespočet kilometrů, mu měla hrát plně v jeho prospěch. Tomáš Jaša přesto před startem určitě nepatřil mezi hlavní aspiranty na čelní umístění.

Na domácí půdě, domácí trati s domácím publikem v zádech a totálně vyčerpaný doběhl do cíle na fantastickém třetí místě. Velký sen a největší atletický úspěch tohoto borce byl rázem na světě. Celý náš klub věděl dlouho dopředu, jak moc se k tomuto závodu Tomáš upíná a jak by rád na něm uspěl.

Bylo nám ctí mu k tomuto úspěchu pomoci. Tomáš Jaša se tak nejlepším možným způsobem rozloučil s naším klubem a skvělou sezónou v barvách plzeňské škodovky. Pokračovat v kariéře bude po svém vlastním rozhodnutí nadále ve Stříbře kde s atletikou jako malý začínal, a kam 1. prosince přestupuje.

Na startu náš klub měl ještě jedno velké želízko v podobě trojnásobné medailistky z MČR na tratích 1500m, 5000m a 3000m př. Terezu Hrochovou. Té bohužel závod vůbec nevyšel podle představ a skončila až na 16. místě. Její výkon byl silně ovlivněn nedávným nepříjemným zraněním, kdy byla na tréninku pokousána hned dvě volně pobíhajícími psy.

Velkou radost nám naopak udělalo naše žactvo, když kompletně ovládlo vložený běh v rámci MČR a obsadilo kompletní medailové pozice. Všem zúčastněným děkujeme za skvělé vystoupení a Tomášovi gratulujeme k životnímu úspěchu. Všem partnerům pak děkujeme za skvělou podporu našeho klubu, která dělá radost spoustě lidí.

Černý Michal
AK Škoda Plzeň

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

ODEBÍRAT ČLÁNKY E-MAILEM

Pravidelný přísun informací o sportování v Plzni

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]