ZAVŘÍT
Sportovní portál města Plzně

Akademici hráli pro děti a studenty, porazili Brno

REDAKCE


Několik set fanoušků z mateřských, základních a středních škol fandilo v úterý 6. března hokejovému týmu plzeňských Akademiků, který se utkal v Home Monitoring Aréně o postup do play-off Evropské univerzitní hokejové ligy. Soupeřem mu bylo družstvo   brněnských Cavaliers. Akce s názvem Faurecia Z lavic až na zimák se odehrála už potřetí v historii ligy. Utkáním provázel moderátor Jiří Pelnář.

Plzeňský hokejový tým podpořil i primátor města Martin Zrzavecký. Na úvod pozdravil obě mužstva a vyzval publikum k pořádnému hlasitému fandění. O tom, že ho malí a mladí diváci poslechli a jejich povzbuzování se setkalo s úspěchem, svědčí i vysoká výhra Akademiků, kteří porazili Brňáky 6:1 a postupují tak do play-off Evropské univerzitní hokejové ligy.

Akademici jsou hokejový tým složený ze studentů Západočeské univerzity v Plzni a Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni. Hrají Evropskou univerzitní hokejovou ligu o Sekeras Trophy. Trofej pro vítěze soutěže je pojmenována po světoznámém slovenském hokejistovi Lubomíru Sekerášovi.

Text: Marie Fialová

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

ODEBÍRAT ČLÁNKY E-MAILEM

Pravidelný přísun informací o sportování v Plzni

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]