ZAVŘÍT
Sportovní portál města Plzně

6 sportovních tipů na podzimní víkendy v Plzni

REDAKCE

Nemáte ještě plány na následující podzimní víkendy? Máme pro Vás několik tipů. Těm nejodvážnějším doporučujeme ŠKODA Fit půlmaraton nebo překážkový běh Lutic Run. Pokud si chcete jen tak vyjít s rodinou na výlet, mohla by Vás zaujmout třeba Třemošenská padesátka. A to samozřejmě není vše. Další akce najdete v článku nebo v kalendáři sportovních akcí.

30. 9. ŠKODA FIT půlmaraton 

V neděli 30. září odstartuje na náměstí Republiky v Plzni ŠKODA FIT půlmaraton 2018. Start závodu v 11: 00, trasa povede centrem města a okolím.

Pro ty, kteří se na půlmaraton necítí je připraven Rodinný běh Metrostav. Pro nejmenší pak Dětský běh ZPMVČR.

Samozřejmě nebude chybět ani doprovodný program. Registrace do 25. 9 online a dále pouze namístě v den konání akce.

6.10 Třemošenská padesátka 

V sobotu 6. 10. se uskuteční již 46. ročník Třemošenské padesátky a na své si tu přijdou nejen turisté ale i cyklisté a běžci. I letos bude připraveno několik tras pro pěší, od krátké čtyř kilometrové po tradiční padesát kilometrovou trasu. Nejkratší trasa je vhodná i pro vozíčkáře a kočárky.

Pokud máte raději cyklistiku, můžete si vybrat z tras pro silniční nebo horská kola. Silniční trasy na 35 a 71 kilometrů a terénní trasy 16, 42 a 58 kilometrů.

Na běžče pak čeká 10 kilometrová trialová trasa.

Start a cíl u klubovny KČT TJ TATRAN Třemošná. Registrace na místě. V cíli obdrží každý účastník diplom a tradiční skleničku se znakem pochodu.

7.10. Lutic Run 

Na běžecký překážkový závod Lutic Run můžete vyrazit v neděli 7. 10. Čeká na vás 7 – 9 kilometrů dlouhá trasa, která prověří nejen vaši fyzickou zdatnost. Troufnete si na to?

Během akce proběhne také dětský závod a závod ve sprintu.

13.10. JogaFest Plzeň 

V sobotu 13. 10. bude patřit Krašovská Aktivity Centrum józe, konkrétně JógaFestu Plzeň. Během celodenního programu si tak budete moci zacvičit třeba power jógu, jógu pro radost či ashtanga jógu pro pokročilé. Mimo to se můžete těšit i na povídání o józe, zpívání manter, mandaly a další.

13.10 Běh okolo Radyně 

13.10. proběhne také přespolní běh pro širokou veřejnost, Běh okolo Radyně. Start a registrace závodu na parkovišti pod hradem Radyně.

100 metrů dlouhá trasa pro děti, 3 750 metrů pro žactvo a ženy a pro muže bude přichystaná trať o délce 7 500 metrů. Startovné pro děti zdarma, muži 60 Kč a ostatní 30 Kč.

13.10. Běh Borským parkem 

Ve stejný den proběhne také již tradiční Běh Borským parkem. Závod je určený pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Poběží se na nenáročných zpevněných parkových cestách. Připraveny budou trasy pro dospělé v délce 3 a 6 kilometrů a dále dětské trasy od 400 metrů do 2 kilometrů.

Nenašli jste svou akci? Přidejte ji do našeho přehledu sportovních akcí v Plzni a dejte o ní tak vědět ostatním. 

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

ODEBÍRAT ČLÁNKY E-MAILEM

Pravidelný přísun informací o sportování v Plzni

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]