ZAVŘÍT
Sportovní portál města Plzně

Hokej v Plzni dělají lidé, kteří mu rozumějí, tvrdí útočník Martin Procházka

REDAKCE

Hokejový útočník Martin Procházka má se svým slavnějším jmenovcem – čtyřnásobným mistrem světa a olympijským vítězem z Nagana – leccos společného. Stejně jako on drží hokejku na pravou stranu, je rovněž výtečným bruslařem a šikovným střelcem. „A je to trochu závazek, hrát hokej s tímhle jménem,“ přiznává 23letý rodák z Roudnice nad Labem.

Letos v únoru přišel Procházka do Plzně z pražské Sparty, předtím krátce hostoval i v Liberci. V dresu Škody si připsal ve zbytku sezonu čtyři góly, stejný počet asistencí a vedení klubu zaujal natolik, že se ho snažilo získat i pro příští ročník nejvyšší soutěže. Podařilo se, na začátku května už se Procházka hlásil plzeňským trenérům na začátku přípravy.

Jste rád, že to takhle dopadlo?

Moc, já jsem v to doufal. Jednání bylo na klubech a na mém agentovi a přiznávám, že jsem vůbec nečekal, že by se mohlo rozhodnout tak rychle. Když mi v dubnu zavolal sportovní manažer Plzně Tomáš Vlasák, že je vše na dobré cestě, byl jsem trošku v šoku. A hlavně to pro mě byla moc příjemná zpráva.

Vypadá to, že se vám v Plzni za ten uplynulý půlrok zalíbilo…

Na Spartě jsem tolik šancí nedostával, pak mě poslali do Liberce, nakonec do Plzně. A tady jsem dostal na ledě hodně prostoru, cítím se v Plzni skvěle. Klub šlape, vedou ho tady lidé, kteří hokeji hodně rozumějí. Doufám, že nezklamu a ten prostor v příští sezoně získám třeba ještě větší. Určitě je pro mě lepší, když vím, kde budu o místo v sestavě bojovat od začátku přípravy.

Tým prochází velkou obměnou, věříte, že bude zase hrát minimálně o čtvrtfinále?

Hodně hráčů odešlo, ale nikdo to nevnímáme jako paniku. Postupně přicházejí jiní kluci a konkurence během léta určitě poroste a budou tady zkušení hokejisté. Tým bude určitě zase kvalitní a naším hlavním cílem bude postup do play-off.

Letní příprava je pro hokejisty hodně neoblíbená, jak ji snášíte vy?

Musím říci, že mi zase tolik nevadí. Složité jsou ty první dny, než se člověk dostane do tréninkového tempa. Ale určitě jsem přivítal, že v Plzni z přípravy zmizely cyklistické výjezdy. Kola jsem nikdy předtím v jiných klubech jako součást léta nezažil a asi by to byla moje smrt. S moji váhou šlapat do šumavských kopců, do bych z nich spíš couval. Ale i tak bude příprava hodně náročná a na sezonu budeme dobře připravení.

Poznáte už po prvních trénincích na ledě, že ta sezona může být z osobní stránky povedená?

To je složité. Přípravné zápasy něco naznačí, ale sezona je dlouhá a na každého padne fáze, kdy se nedaří a slunce nesvítí. Nejdůležitější je, jak se bude dařit celému týmu, od toho se odvíjí i výkony jednotlivců.

Jak se vůbec hraje hokej se jménem Martin Procházka?

Když jsem loni hostoval na Kladně, kde byl můj slavnější jmenovec Martin ikonou, nebylo to jednoduché. Naštěstí mi to angažmá docela vyšlo, byl jsem tam spokojený. Ale je pravda, že s tímhle příjmením na ledě nesmíte zklamat. Snažím se, co můžu...

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

ODEBÍRAT ČLÁNKY E-MAILEM

Pravidelný přísun informací o sportování v Plzni

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]