Find out who trains your friends
Hire trainer
Pilsen - sports overview

Plzeňští atleti šokovali celou republiku, na MČR do 22 let brali 12 medailí

Příjemným šokem skončilo Mistrovství České republiky do 22 let v atletice, které hostilo poslední srpnový víkend Kladno. Atleti klubu AK ŠKODA Plzeň si z tohoto šampionátu vezou domů neuvěřitelných 12 cenných kovů. Co do počtu medailí byli naprosto nejlepším republikovým klubem, přičemž nechali za sebou i takové velkokluby jako Dukla Praha, USK Praha nebo Olymp Brno.

Pro zlatý medailový debl si doskákala Anna Zekuciová, která vyhrála skok daleký i trojskok. Zlatý triumf si připsala mužská štafeta na 4x100 m ve složení Sova, Kubeš, Ličman, Maruštík, kterým jen o kousíček unikl krajský rekord. Stříbrnou medaili pro sebe získala teprve sedmnáctiletá Kateřina Skypalová v hodu kladivem, která ve své věkové kategorii patří mezi nejlepší na světě. Stříbro po urputném boji bere další naše štafeta tentokrát na 4x400 m muži. Bronzové medailové hody odstartovala Veronika Matulková v trojskoku. Hned dvě medaile ze stejného kovu vybojovala Kateřina Klailová. Nejdřív v hodu oštěpem a pak si stejný úspěch připsala i ve vrhu koulí. Trochu smutný bronz patří Tereze Jonášové na 400 m překážek, protože měla na tomto mistrovství rozhodně šance na lepší umístění. Naopak velmi radostný bronz patří Michalu Forejtovi v hodu diskem, když dokázal tento dorostenec potrápit v soutěži i dospělé diskaře a bere senzačně medaili. V sektoru výšky klub reprezentovala Denisa Majerová a i její výkon byl po zásluze odměněn bronzovou medailí. A protože štafetové běhy jsou kořením atletiky, nemůže být poslední medailový úspěch jiný než ze štafety. Štafeta 4x400 m žen ve složení Meczlová, Majerová, Suráková, Kováříková získala v Kladně bronzové medaile.

„Po otevření nového atletického stadionu v roce 2013 začal v Plzni neuvěřitelný atletický boom, který díky tréninkovým podmínkám a podpoře všech partnerů klubu začal pomalu sbírat nejedny úspěchy, hlavně z řad mládežníků. A po třech letech této práce se můžeme začít postupně měřit s republikovou konkurencí i v seniorské kategorii. Obrovského uznání se nám na tomto mistrovství dostalo z řad atletických odborníků napříč republikou, že v Plzni se udělalo za poslední tři roky opravdu kus poctivé práce,“ uvedl Michal Černý z klubu AK Škoda Plzeň.