Plzeň zdolala olympijskou štafetu Cesta do Ria

Poslední kilometry z pomyslné trasy Plzeň – Rio de Janeiro v délce 9 800 kilometrů zdolali Plzeňané společně s návštěvníky města ve speciálním stanu na náměstí Republiky. Na sportovních trenažérech se denně vystřídaly desítky lidí. Aktivně podpořili sportovce reprezentujících Českou republiku na 31. letních olympijských hrách. Štafetu do brazilského Ria zakončil speciální program s ukázkami latinského a orientálního tance, kubánské salsy nebo brazilské samby.

Cesta do Ria trvala přesně 33 dnů a zapojilo se téměř dva tisíce lidí s tím, že absolutním rekordmanem se stal Martin Mňahončák, který využil letní prázdniny ke sportování a každý den na cyklistickém trenažéru ujel desítky kilometrů.

Přibližně do poloviny pomyslné trasy dojeli účastníci 12. července. Na konci dne se grafický ukazatel zastavil na čísle 4 892 kilometrů. Celkově se na cyklistickém, veslařském nebo eliptickém trenažéru vystřídalo bezmála 1 300 lidí, někteří přispěli ujetými kilometry opakovaně. Nejvíce návštěv zažil štafetový stan ve čtvrtek 30. června, kdy k Cestě do Ria přidalo ujeté kilometry 128 lidí. Rekordní z pohledu dosažené vzdálenosti byla sobota 16. července. Členové štafety zdolali 974 kilometrů, z čehož velkou měrou pomohla skupina cyklistů s GPS trackingem. Největší zájem byl o cyklistický trenažér.

Olympijskou štafetu Cesta do Ria odstartovala Plzeň 28. června, první kilometry urazili představitelé města a skupina plzeňských sportovců, mezi nimiž byli plavci Tereza Polcarová, Dominik Polcar a Nikol Žůrková, atletka Jana Reissová, triatlonista Přemysl Švarc a olympionici z roku 1972 házenkář Vladimír Jarý a hokejista Vladimír Bednář.

Cesta do Ria se koná na náměstí Republiky u zastávky tramvaje. Přijďte denně až do konce července od 10:00 do 19:00 podpořit myšlenku překonání vzdálenosti Plzeň - Rio de Janeiro, tj. 9800 km. Mužete vyzkoušet cyklistický, veslařský i eliptický trenažér. Připraven je i okruh kolem katedrály, kdy mužete bežet, jít, či je vhodný i pro hendikepované občany. Dozvíte se zde i detaily k Olympijskému parku Plzeň.


Vaše výkony

Najděte sebe i ostatní, o kolik jste přiblížili Plzeň k Rio de Janeiru!

Vyzva Cesta do Ria prehled vsech ucastniku.xlsx

Město Plzeň

Partneři Olympijského parku Plzeň

Generální partneři

Oficiální partneřiGenerální mediální partner

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři