ZAVŘÍT
Sportovní portál města Plzně

V Plzni se chystá pátý ročník projektu Pojďme se hýbat a sportovat s Viktorkou

REDAKCE

Už pátý ročník unikátního projektu „Pojďme se hýbat a sportovat s Viktorkou“, který podporuje sportování dětí v předškolním věku, proběhne na začátku týdne v okolí Doosan Areny. Zábavný trénink pro děti z mateřských školek z UMO1 a UMO3 opět navštíví téměř tisícovka nejmladších sportovců!

Děti si na jednotlivých stanovištích budou moci vyzkoušet například skok do dálky, běh na čas nebo překonávání nejrůznějších překážek. Všechny kluky a holky čeká také zajímavá opičí dráha. Projekt „Pojďme se hýbat a sportovat s Viktorkou“ se uskuteční v období 18. až 20. září. Mezi všemi zúčastněnými se potkává s velkou oblibou, v loňském roce se ho účastnilo okolo tisíce dětí z 25 školek.

I tento rok dorazí velký počet mladých nadšenců. „Letos očekáváme zhruba 900 dětí. Cílem projektu je u nich vzbudit zájem o pohyb, každý rok se setkává s kladnější odezvou jak z řad dětí, tak i od učitelek. Pohybově nejnadanější děti pak v říjnu absolvují společný trénink v Doosan Areně,“ říká sportovní garant projektu Jiří Žilák.

„Myslím si, že tento projekt má velký společenský význam, a to zvláště v dnešní době, kdy narůstá počet pasivních lákadel využití volného času dětí a mládeže. Děti se během tréninkových jednotek, které probíhají především formou her, seznamují s různými sportovními aktivitami a již během těchto tréninků je na nich vidět obrovské zaujetí pro aktivní pohyb. Jsme rádi, že tento projekt se stal již tradiční akcí s kladnými ohlasy všech zúčastněných, tedy jak u dětí, tak i u dospělých,“ doplňuje Petr Žitek, předseda Viktoria Plzeň – fotbal, z.s.

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

ODEBÍRAT ČLÁNKY E-MAILEM

Pravidelný přísun informací o sportování v Plzni

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]