ZAVŘÍT
Sportovní portál města Plzně

Už se cítím jako Plzeňák, míní hokejový útočník Tomáš Mertl

REDAKCE

Hned ve třetím kole nové sezony si připsal hattrick v povedeném utkání proti Olomouci, které Plzeň vyhrála 10:0. Rychle se zabydlel na postu centra první útočné formace hokejistů Škody, skvěle funguje spolupráce s dalším rodilým Jihočechem Milanem Gulašem. Střední útočník Tomáš Mertl si po letním přestupu z ruské Ufy rychle získal přízeň plzeňských fanoušků.

„A já už se cítím jako Plzeňák. Sezonu jsme rozjeli dobře, snad jsem i já přispěl nějakým bodem. Ale slova jako ´tuto´nebo ´kdepa´ ještě neříkám,“ usmívá se jednatřicetiletý Tomáš Mertl.

V letní pauze se o vašem příchodu do Plzně mluvilo dlouho, ale ta jednání se prodlužovala. Co nakonec rozhodlo?

Nějaký čas jsem čekal, jestli se neobjeví ještě nějaká zajímavá nabídka z ciziny. Ozval se i Hradec Králové, za který jsem hrál před odchodem do KHL. Ale to už jsem byl v jednání s Plzní a nakonec to dopadlo tak, že jsme se s vedením Škodovky domluvili. A nelituji, cítím se tady skvěle.

Odmalička se znáte s dalším útočníkem Milanem Gulašem, hrávali jste spolu ještě v rodných Českých Budějovicích. Také on posílil Škodu před letošní sezonou, hodně vás přemlouval, abyste Plzni podepsal i vy?

Přemlouval, to je jasné. Vždyť jsme spolu poprvé hráli už někdy ve dvaceti letech. I teď jsme strávili společně skoro celé léto, trénovali na jihu Čech. Ale to konečné rozhodnutí bylo samozřejmě jen a jen na mně.

Teď spolu hrajete v jedné útočné formaci ještě s Petrem Strakou, plzeňským odchovancem, který se vrátil ze zámoří. Jak spolupráce funguje?

Oba jsou to skvělí hokejisté. Ale je to běh na dlouhou trať, pořád je co zlepšovat, zvykáme si na sebe. Určitě jsou v naší hře ještě stále nějaké nepřesnosti a chyby. Ale všichni máme smysl pro kombinaci, kluci jsou šikovní a věřím, že se budeme jen a jen zlepšovat.

Plzeň má v této sezoně velkou sílu v ofenzivě, nabádají vás trenéři hodně k tomu, abyste nezapomínali ani na obrannou činnost?

Útok máme hodně kvalitní a na výsledcích je to znát. Tým šlape a toho si moc ceníme, protože dobře víme, že na každého během sezony přijde i slabší chvilka. I v obraně se samozřejmě chceme chyb vyvarovat, ale sport je o chybách, bez nich to asi nejde. Když nějaký gól inkasujeme, je pak na nás v útoku, abychom soupeře přestříleli a dali víc branek než on.

Rychle jste si získal i plzeňské fanoušky, jak se vám líbí atmosféra v Home Monitoring Areně?
Už jsem to říkal několikrát, zabydlel jsem se tu hodně rychle. Fanoušci jsou skvělí a je perfektní, jak nám při každém utkání pomáhají. I v kabině si s klukama skvěle rozumíme, máme výbornou partu. Všichni si přejeme, abychom hráli dobrý hokej, sbírali body a udělali pro Plzeň co nejlepší výsledek.

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

ODEBÍRAT ČLÁNKY E-MAILEM

Pravidelný přísun informací o sportování v Plzni

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]