Find out who trains your friends
Hire trainer
Pilsen - sports overview

Úspěšné mladé sportovce přijali na radnici zástupci města Plzně

Plzeňské kluby mladých sportovců mají za sebou mimořádně vydařenou sezónu ve svých kategoriích. Zástupci vedení města v minulých týdnech přijali týmy mladých hokejistů HC Škoda Plzeň a Akademiků Plzeň, mladé fotbalisty z 33. základní školy Plzeň, kteří byli druzí v McDonald´s Cupu a tým deváťáků z dané základní školy vyhrál republikové finále v minifotbalu. Nyní se přijetí u primátora města Plzně Martina Zrzaveckého a radního pro oblast podpory podnikání a sportu Petra Chvojky dočkali národní házenkáři z klubu TJ Božkov, hokejbalisté HBC Plzeň a Plavecký klub Slávia VŠ Plzeň.

„Je to pro nás obrovská čest a díky vám, mladým a úspěšným sportovcům, víme, že se Plzeň o svoji sportovní budoucnost bát nemusí. Děkujeme vám za vynikající prezentaci naší krajské metropole,“ poděkoval sportovcům primátor Martin Zrzavecký společně s radním Petrem Chvojkou.

Mladí národní házenkáři z oddílu TJ Božkov neměli na republikovém šampionátu konkurenci a podruhé v řadě zvítězili. Zimní halové mistrovství republiky mladších žáků v národní házené ve Staré Vsi vyhrál tým se skvělou bilancí šest zápasů, šest vítězství.

Mladší dorostenci HBC Plzeň dosáhli v extralize na stříbrné medaile. Ze čtvrtfinálové nadstavby těch nejsilnějších mužstev z celé České republiky se do takzvané Final Four kvalifikovali plzeňští hokejbalisté ze třetí příčky. V semifinále čekal Plzeňany soupeř z Pardubic, kterého Mečouni zdolali po velké bitvě 1:0, v boji o zlato pak už mužstvo podlehlo soupeřům z Letohradu. Po dvou bronzových medailích z let 2008 a 2012 tak HBC Plzeň v této kategorii dosáhla prozatím nejlepšího umístění.

Plzeňští plavci z Plaveckého klubu Slávia VŠ Plzeň zaznamenali obrovský úspěch v kategoriích žen i mužů, kdy se stali vicemistry na Mistrovství České republiky družstev, které se konalo o velikonočním víkendu v plzeňském bazénu na Slovanech. V soutěži družstev bylo přihlášeno celkem 75 týmů, do finále se probojovalo osm nejlepších z celé České republiky. Družstvo se skládá z osmi plavců, kteří plavou všechny plavecké disciplíny, a to hned dvakrát. Jen pět týmů postavilo do boje jak mužský, tak i ženský tým, jedním z těchto týmů byl i plzeňský plavecký klub a oba týmy se probojovaly přes krajská kola a semifinále až do závěrečného finále. Jediný tým v rámci celé České republiky, který má na stupních vítězů družstvo mužů i žen, a to už tři roky po sobě, jsou plavci Plaveckého klubu Slávie VŠ Plzeň. V roce 2015 to bylo stříbro a bronz, o rok později dvakrát bronz a v letošním roce dvakrát stříbro.

Text: Adriana Jarošová