MAGAZIN TV Über uns
Sign out

Sportovci Plzně 2016 jsou Eliška Pechmannová a Filip Nepejchal

REDAKTION

Plzeň zná nejlepší sportovce roku 2016 v kategoriích žactva a dorostu. V kategorii staršího žactva získala titul Sportovec Plzně 2016 Eliška Pechmannová z Aerobik klubu LADY Plzeň a v kategorii dorostu sportovní střelec Filip Nepejchal ze Sportovně střeleckého klubu policie Rapid Plzeň. Slavnostní vyhlášení se konalo 23. března 2017 v Obřadní síni plzeňské radnice. Jubilejní 20. ročník prestižní ankety připravila Nadace sportující mládeže pod záštitou primátora Martina Zrzaveckého.

Eliška Pechmannová v loňském roce vybojovala bronzovou medaili na MS ve Vídni a na ME v Karlových Varech. Filip Nepejchal prožil v uplynulém roce sezonu snů. Stal se juniorským mistrem Evropy, zvítězil v závodu Světového poháru a vše završil účastí na Olympijských hrách v Rio de Janeiru.

Dalšími oceněnými v kategorii staršího žactva jsou Filip Jireš (zápas), Matěj Marek (triatlon), Barbara Píchalová (atletika), Denisa Řáhová (rychlostní kanoistika) a obhájkyně loňského vítězství plavkyně Tereza Polcarová, v kategorii dorostu pak Eliška Fajfrlíková (sportovní aerobik), Jan Hašek (MTBO - závody horských kol, LOB – lyžařský orientační běh, běžecké lyžování), Marie Horáčková (lukostřelba), Tereza Jonášová (atletika), David Kvasnička (lední hokej), Jan Louda (badminton) a Kateřina Skypalová (atletika).

Za skloubení sportovních a studijních výsledků byla již počtvrté udělena Cena rektora Západočeské univerzity v Plzni. Z rukou rektora ZČU Miroslava Holečka ji převzal student Gymnázia Plzeň na Mikulášském náměstí jachtař Jakub Dobrý.

Kategorii mladšího žactva, vyhlašovanou bez pořadí, stejně jako v předcházejícím roce, ovládli chlapci. Mezi nejlepší se probojoval lukostřelec Daniel Bouřil, basketbalista Filip Karlíček a dvojice plavců Tomáš Chocholatý a Matěj Sladký.

Poděkování za práci s mládeží se dostalo trenérům Karlu Trachtovi (lední hokej) a Janu Stronerovi (jezdecký sport), kteří v letošním roce slaví sedmdesátiny. Další oceněnou trenérkou je Jaroslava Šmrhová (házená)

Nejlepší akcí z programu TOP Junior Sport Plzeň, do něhož jsou zařazeny špičkové mezinárodní soutěže pro mládež, byl premiérově vyhlášen 5. ročník Mezinárodního vánočního basketbalového turnaje v Plzni. Pořadatelem je BK Lokomotiva Plzeň.

Prostřednictvím internetových stránek www.sportovecplzne.cz,, na nichž se představují profily všech nominovaných jednotlivců i družstev, je možné sportovcům zasílat přání, vzkazy nebo gratulace.

Do 30. března 2017 potrvá v mázhauzu plzeňské radnice výstava, na níž jsou spolu s vizitkami nominovaných k vidění také poháry a medaile, které v loňském roce vybojovali.