ZAVŘÍT
City of Pilsen's sports portal

Regionální fotbalová akademie Plzeňského kraje

Regionální fotbalová akademie funguje v Plzni od roku 2015 a snaží se vytvořit co možná nejlepší podmínky pro výchovu mladých sportovců, sestavuje tréninkové plány a zajišťuje špičkové trenéry a potřebné vybavení. Akademie je určena pro hráče kategorií U14 a U15, což zahrnuje věkovou kategorii od 13 do 15 let.

Jejím hlavním cílem je sjednocení výchovy nejtalentovanějších hráčů v dané lokalitě, zajištění společných tréninků a společné školní výuky od pondělí do pátku. Během pracovního týdne mají žáci navíc 8 hodin sportovní výchovy, z toho 2 hodiny formou tělesné výchovy, 3 hodiny formou rozšířené výuky a 3 hodiny formou kroužků.

Sportovní výuka probíhá pod vedením trenérů akademie a osahuje sporty jako plavání, cvičení, gymnastiku, míčové hry a další. V rámci programu není opomenuta ani péče o zdraví zaměřená na komplexní rozvoj mladého člověka jako hráče i osobnosti. Akademie poskytuje také servis v podobě stravovacího režimu či ubytování internátového typu. O víkendech se hráči věnují tréninkům a zápasům ve svých mateřských klubech.

Předvýběr talentů probíhá formou „výběrových tréninků“, kdy trenéři akademie vyráží na různá místa regionu a za pomoci trenérů místních klubů vedou trénink a vybírají talentované sportovce.

V únoru 2017 bylo na plzeňské radnici podepsáno Memorandum o spolupráci v oblasti fotbalu. Zaměřeno je zejména na realizaci projektu fotbalového hřiště, které by mělo být k dispozici mladým fotbalistům z Regionální fotbalové akademie Plzeňského kraje. Město Plzeň poskytlo mimo jiné příspěvek ve výši 250 000 korun, určený právě na náklady spojené s projektovou dokumentací. Hřiště by mělo být vybudováno do 31. prosince 2018 a mělo by přispět ke zkvalitnění přípravy elitní fotbalové mládeže a zároveň rozšířit sportovní infrastrukturu na území Plzně.

Více informací o  Regionální fotbalové akademii Plzeňského kraje. 

New post

For submitting a new post, you must either log in or register

SUBSCRIBE TO E-MAIL ARTICLES

Regular feed of Pilsen sport related information

Hello, if you disable ad blocking, you will help SportCentral to remain free. Thank you for your consideration :-)[x]