ZAVŘÍT
Sportovní portál města Plzně

Plzeňští 'Pekelníci' nedali Gruzíncům šanci. Ukázal se další slovenský talent

REDAKCE


PLZEŇ – Nedělní sluneční odpoledne a podvečer patřily v Plzni dvěma sportům – nejprve profesionálnímu boxu a poté fotbalové první lize. Více radosti si užili domácí na prvně jmenované akci, lídr ligové tabulky totiž následně jen remizoval 2:2 s Libercem.

Čtyři své hvězdičky představila pořádající stáj Qwert Boxing na prvním boxerském odpoledni na své domácí půdě. Tou se stal Kulturní dům Peklo a především pro tyto souboje se sál i hodně solidně zaplnil.

První z plzeňské formace vstoupil do ringu bývalý český šampion těžké váhy Václav Pejsar (12-6, 10 KO), kterému se postavil Gruzínec Gocha Mtchedlišvili (4-7). Od začátku ale bylo jasné, že domácí „Vlk“ se nechce v ringu příliš zpotit.

Zvláště, když si jej přišli omrknout i promotéři z konkurenčního Atom Gymu, kteří zastupují Pavla Šoura. Toho Šoura, který mu loni v prosinci uzmul mistrovský pás.

Šestadvacetiletý Gruzínec padl už v prvním kole a spokojený Pejsar poté mohl zamířit s partnerkou Nikolou a starším synem do prosluněné Plzně se slovy: „A teď už zase velké a pořádné bitvy!“


Následně vstoupila mezi šestnáct provazů pražská dračice Lenka Kardová (3-0, 1 KO), kterou čekala nepříjemná Tamar Narazašvili (3-2). Mladá Gruzínka ale po první tvrdší přestřelce jasně pochopila, kdo je skutečným „Pekelníkem“ a také zde byl rychlý konec.


Možná poněkud překvapivě tak strávil nejvíce času v ringu největší z knockoutérů plzeňské stáje – slovenský talent Robert Racz (19-0, 18 KO). Dlužno dodat, že jeho protivník Merab Gukasjan (11-12-5, 7 KO) prostě a jednoduše něco snese a potvrdil to také na západě Čech. Ani zde se ale neboxovalo až do posledního gongu, ve třetím dějství byl konec.


Jako poslední se představil zhruba dvěma stovkám fanoušků Josef Zahradník (10-1, 5 KO), který se potřeboval pozitivně naladit – tedy alespoň zápasově, osobnostně to není nejmenší problém – po poslední prohře od Skota Jasona Eastona. A povedlo se mu to nadmíru, Beka Larazašvili (9-4, 4 KO), poslední to do gruzínské party, neměl nárok. Ve třetím kole byl K.O.nec.


„Pekelný box“ celkem čítal na čtrnáct duelů, jelikož šlo o ratingové duely pro rekordy papírových favoritů, výsledky byly jasné a předvídatelné. Zmínku si ale rozhodně zaslouží dva mladé talenty – vítěznou premiéru v profesionálním boxerském ringu si odbyl dvacetiletý Slovák Marian Džupka (1-0, 1 KO) a to ve váze do 91 kg.

Mladík vedený Martinem Gajdošem (a také dvojicí Miloš Vrábel, Dušan Jadlovský) má za sebou několik zajímavých úspěchů z amatérském ringu včetně bronzu na mistrovství Evropy školní mládeže z roku 2012. Při dobrém vedení bychom o tomto tvrďákovi mohli v budoucnu ještě slyšet.


Podobně jako o Václavu Sivákovi (2-0, 1 KO), který je českému i evropskému publiku bojových sportů znám především ze světa K-1, kam pronikl v mládežnických kategoriích mezi špičku. A v Plzni s koučem Radimem Hlavatým (zkušenosti sbíral u legendárního Pedra Diaze při sparinzích například i s Uzbekem Ruslanem Čagajevem) v zádech ukázal, že také v profesionálním ringu by se nemusel ztratit...

Zdroj: Profiboxing.cz

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

ODEBÍRAT ČLÁNKY E-MAILEM

Pravidelný přísun informací o sportování v Plzni

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]