ZAVŘÍT
Sportovní portál města Plzně

Nadace sportující mládeže slaví 25 let. S její činností se můžete seznámit i v Techmanii

REDAKCE

Až do konce srpna mohou návštěvníci Techmania Science Center navštívit expozici Talent. A protože Nadace sportující mládeže (NSM), která letos slaví 25 let činnosti, má s talentem – tím sportovním – také co do činění, je tato expozice doplněna o právě o prezentaci  NSM.

Každý z nás je jedinečný, každý si může najít směr, ve kterém je nadaný, nebo naopak v čem má rezervy. Expozice v Techmanii je určená návštěvníkům od 8 do 100 let, úkoly v jednotlivých stanovištích jsou rozděleny podle věku návštěvníků.

Vedle osmi stanovišť, která se zaměřují na jednotlivé druhy talentů, se návštěvníci mohou zastavit také v části přibližující činnost Nadace sportující mládeže za 25 let jejího trvání. Nechybí přehled významných milníků v činnosti Nadace nebo medailonky sportovních osobností, které NSM podporují. Celkově však prezentace není zaměřena pouze do minulosti, ale představuje i aktuální záběr činnosti NSM.

 Ten v sobě zahrnuje celou řadu aktivit od podpory sportovních talentů prostřednictvím grantu nazvaného příznačně Talent Plzeň, podpory špičkových mezinárodních sportovních akcí pro mládež v Plzni, ale také realizaci vlastních projektů jako je Pohyb 1P, Festival Sportu a další.

Expozice je přístupná denně od 10 do 18 hodin. Techmania Sience Center naleznete na adrese U Planetária 2969/1, Plzeň.

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

ODEBÍRAT ČLÁNKY E-MAILEM

Pravidelný přísun informací o sportování v Plzni

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]